НачалоНачало СтатииСтатии КлубКлуб ИгриИгри АлбумАлбум ЦентърЦентър За да видиш своите лични съобщения първо влез в сайта с твоите име и паролаКутия РегистриранеРегистриране ВходВход

Любовта свобода ли е?
Сега в тази тема: регистрирани: няма, скрити: 0 и гости: 0
Начало на нова тема   Отговор на тема    Списък с клубове -> Любов за печат
Предишна тема :: Следваща тема  
Автор Мнение
g2e2r2i2
Слабо активен
Слабо активен

Пол неопределен

Регистриран: 05.02.2009
ASL пари: 50

СтатусОфлайн

Любовта свобода ли е? 
Мнение Добавено: 07.02.2009 23:38:25
Отговор с цитат Прати на приятел връзка към това мнение
Искам да задам един въпрос и да получа много отговори.
Любовта свобода ли е?
Моля отговорете ми?

горе
Преглед на ASL сайта на g2e2r2i2 Изпрати лично съобщение на g2e2r2i2
MasterCop
Мистър Таен агент
Мистър Таен агент

Пол Мъж
Възраст: 47
Регистриран: 08.09.2004
ASL пари: 94
Откъде е: 42° 26' N, 25° 39' E
Групи: Богати, Играчи, Модератори
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 08.02.2009 21:53:32
Когато даваш Любов е свобода! В името на Любовта, човек дава всичко! Именно това е Любов - да даваш, без да теглиш мериш какво получаваш - иначе е сделка! Но тя и голяма отговорност! Вече не си Ти - вече сте Вие! И е много трудно да отделиш материалното от духовното! Защото нашите тела по default се нуждаят от "материална близост" а нуждата от духовна близост се учи (не от всички обаче)! Тя е онзи плод, който берем след положените грижи и много зависи от нашето "трудолюбие" и човешки добродетели, защото "Каквото си посял, това ще пожънеш" накрая! Затова като млади само си мислим, че обичаме, а всъщност това са животинските ни инстинкти! Няма нищо лошо в това да им се отдадем, да натрупаме опит, и надявам се, приятни мигове, когато сме млади! Когато узреем за духовна връзка, вече можем да говорим за Любов и когато тази любов е безкористна, да усетим свободата да обичаме и да бъдем обичани! Радостен

If you pick up a starving dog and make him prosperous, he will not bite you. This is the principal difference between a dog and a man. Mark Twain
горе
Преглед на ASL сайта на MasterCop Изпрати лично съобщение на MasterCop Изпрати писмо на MasterCop Посещение на сайт на този потребител извън ASL MSN Messenger ICQ номер Skype име
Cold_Wind
Супер активен
Супер активен

Пол Жена
Възраст: (скрита)
Регистриран: 04.12.2005
ASL пари: 18
Откъде е: Тайна гробница, пазена от елфи, с достъп до интернет...
Играчи
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 26.02.2009 08:17:48
Това дали е свобода зависи от много неща - какви са разбиранията на единия, на другия, какви са разбиранията им за свобода, какво се очаква от връзката... Много хубав пример за това, че любовта може и да не е свобода. А ето го и него: Ти си своенрав, горд, свободолюбив... Гаджето ти е ревниво и тесногръдо. Естествено, иска от теб да се промениш, естествено - ти не. И какво става? На теб ти е гадно, чувстваш се притисната, все едно затворена в клетка и те такам... Разбираемо. Така че това дали любовта юе е свобода или не - зависи от много неща! Радостен

We`re all grieving, lost and bleeding!!!
горе
Преглед на ASL сайта на Cold_Wind Изпрати лично съобщение на Cold_Wind Изпрати писмо на Cold_Wind Посещение на сайт на този потребител извън ASL
MasterCop
Мистър Таен агент
Мистър Таен агент

Пол Мъж
Възраст: 47
Регистриран: 08.09.2004
ASL пари: 94
Откъде е: 42° 26' N, 25° 39' E
Групи: Богати, Играчи, Модератори
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 26.02.2009 22:02:29
Цитат:
своенрав, горд, свободолюбив

Това не е човекът, който Обича! Който държи на това какво Е, не е готов да дава! Този който държи толкова на СЕБЕ си, ще пожъне онова, което е посял!
Ревността не зависи от човешката воля и разум! Тя не е зависима и от Любовта - ако държите на човека до вас и не му давате поводи за ревност, той може да ви обича за винаги! Друг е въпроса, готови ли сте за такава любов или искате само вас да не ви ревнуват Засмян

If you pick up a starving dog and make him prosperous, he will not bite you. This is the principal difference between a dog and a man. Mark Twain
горе
Преглед на ASL сайта на MasterCop Изпрати лично съобщение на MasterCop Изпрати писмо на MasterCop Посещение на сайт на този потребител извън ASL MSN Messenger ICQ номер Skype име
nadejda_tsenova
Мис ASL 2008
Мис ASL 2008

Пол Жена
Възраст: 30
Регистриран: 20.02.2006
ASL пари: 123
Откъде е: Бургас
Групи: Играчи, Модератори, Приятелите на marissa_cooper
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 27.02.2009 08:51:24
Ревността убива любовта, както и изневярата.
Отгледана съм в семейство, оперирано от чувство за ревност (точно вчера говорих с майка си по този въпрос). Аз ревнива не мога да бъда - противоречи както на същността ми, така и на представата ми за любов и връзка.
За мен, за да запази любовта си, човек трябва да има избора и да я погуби. Хубаво, следиш го и не ти изневерява, ама откъде си сигурен, че се въздържа, само защото знае, че го следиш, страх го е да не го разкриеш и да не се компрометира в очите на познатите си? Тоест, дали не се въздържа, защото няма избор? При даден избор е запазена неговата свобода и моето спокойствие. Ако изневери, значи така е решил. Без оправдания, прошка няма. Ако не, знам, че е защото ме обича, а не защото е принуден да ми е верен.
Любовта свобода ли е? Моята да.

promisculous_girl
Слабо активен
Слабо активен

Пол Жена

Регистриран: 03.03.2009

СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 03.03.2009 23:32:22
Любов не е пряк синоним на свобода.
От една страна любовта те обвързва с един човек,но всъщност желанието да бъдеш с него/нея е това което те дърпа и спира при този човек.Оттам нататък не трябва да има ограничения и пречки, защото те могат да доведат само до ограничение на чувствата и самата връзка.
От друга страна хората са различни - дори по начина по който обичат. Тогава остава да намериш човека, който можеш да обичаш свободно и без задръжки!
Знам - лесно е да се каже! Радостен

Evetta
Активен потребител
Активен потребител

Пол Жена
Възраст: (скрита)
Регистриран: 01.08.2015

СтатусСкрит

Мнение Добавено: 01.08.2015 21:42:54
Любовта е свободата да не търсиш.
Любовта е робството желанията ти да са винаги фиксирани.

горе
Преглед на ASL сайта на Evetta Изпрати лично съобщение на Evetta Посещение на сайт на този потребител извън ASL
Покажи мнения:   
Начало на нова тема   Отговор на тема    Списък с клубове -> Любов  
Страница 1 от 1

Изпрати имейл до приятел с връзка до този клуб

Скок на:  
Ти не можеш да започваш нови теми
Ти не можеш да отговаряш на мнения
Ти не можеш да променяш свои мнения
Ти не можеш да изтриваш свои мнения
Ти не можеш да гласуваш в анкети

Версия на сайта 2.5 © 2002-2020 от gan ::: phpBB 2.X.XX club ©

Сайтът се хоства от SEO хостинг.