НачалоНачало СтатииСтатии КлубКлуб ИгриИгри АлбумАлбум ЦентърЦентър За да видиш своите лични съобщения първо влез в сайта с твоите име и паролаКутия РегистриранеРегистриране ВходВход

Гъбките ! :) Пробвали ли сте ? На страница 1, 2, 3  следваща
Сега в тази тема: регистрирани: няма, скрити: 0 и гости: 0
Начало на нова тема   Отговор на тема    Списък с клубове -> Кулинария за печат
Предишна тема :: Следваща тема  
Автор Мнение
itzo
Кибик
Кибик

Пол Мъж
Възраст: (скрита)
Регистриран: 19.08.2004
ASL пари: 22
Откъде е: Варна

СтатусОфлайн

Обичате ли гъбки? 
Мнение Добавено: 02.09.2004 13:24:03
Отговор с цитат Прати на приятел връзка към това мнение
Ето любимата ми рецепта за гъбки.

Подбират се най-едрите екземпляри (поне тук на пазара се намират големи печурки - диаметър около 6-7 см). Количеството си го определяте сами, разбира се, но по мои наблюдения за един сериозно изгладнял мъж 4 бр. са достатъчни. След като старателно се измият гъбките, пънчетата им се махат, а чашките им се пълнят с предварително приготвена плънка от ситно нарязан бекон (на малки кубчета), настърган кашкавал и подправки на вкус -аз използвам пикантина + малко черен пипер. В плънката по желание може да се добави и съвсем мъничко ситно накулцан лук, както и чесново брашно. Напълнените гъбки се нареждат в тавичка, намазана с масло и се покриват с алумиево фолио. Задушават се във фурната за около 20 мин. (за да не исъхнат съвсем, може да се добавят около 100 г. вода в тавата, но те обикновенно си пускат достатъчно сос. След като се задушат, фолиото се маха и цялата чудесия леко се запича до получаването на тънка коричка на плънката.
През това време от пънчетата се приготвя гъбен сос - нарязваме ги и ги задушаваме с малко лук в тиган с масло. след като се задушат в маслото се добавя една супена лъжица брашно и се разбърква за да се посгъсти мъничко.

Картофено пюре знаете как се прави, нали ? Радостен
Аз обичам да сервирам тези гъбки върху картофено пюре в голяма чиния, след което леко ги заливам с гъбения сос от пънчетата и украсявам с каквото ми хрумне :) - краставички, морковчета, магданоз- на фантазия в общи линии.

Да не забравяме и бутилка охладено бяло вино Намигащ

Добър апетит.

горе
Преглед на ASL сайта на itzo Изпрати лично съобщение на itzo ICQ номер
Jovana
Гърмян заек
Гърмян заек

Пол Жена
Регистриран: 07.08.2004
ASL пари: 0
Откъде е: София
Богати, Играчи
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 02.09.2004 15:06:46
Обожавам гъби,много ми хареса тази рецептата и сега ще я направя да видим какво ще стане и дали ще му хареса на моя човек Сконфузен

itzo
Кибик
Кибик

Пол Мъж

СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 02.09.2004 16:03:26
Намигащ Ще разкажеш после за ефекта. Според мен на твоя човек би му харесало всичко което му сготвиш, стига да е направено с любов Весел , обаче внимавай да не предозираш, че може да не те видим цяла седмица после в клуба Весел

Jovana
Гърмян заек
Гърмян заек

Пол Жена
Богати, Играчи
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 03.09.2004 12:26:47
Рецептата е много вкусна,хареса ми.Но аз сложих вътре и кисели краставички,ако не си пробвал така опитай може да ти хареса.Обичам да променям нещата и да екпериментирам в кухнята.Но рецептата си я бива.Ако имаш и други такива метни насам.

itzo
Кибик
Кибик

Пол Мъж

СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 03.09.2004 14:57:53
Весел
Ако случайно обичаш и тиквички :))

Ще ти издам тайната на най-доброто мезе за бира което някога съм опитвал - ролца от тиквички, но те предупреждавам че е голяма играчка :)

Тиквичките се нарязват на шайби широки около 6-7 мм, малко под наклон за да се получи овална форма - т.е. целта е да можем да ги навием като сърмички по-късно. Резанчетата от тиквички се запържват леко в масло на тиганчето, за да омекнат, но без панировка - просто ги мяташ в маслото без никакви подправки и прочее. Отново вадим голямото парче бекон от хладилника и режем тънки резанчета с големина колкото резанчетата от тиквички. Досещаш ли се вече какво следва? Резан тиквичка + резан беконче се навиват на сърмички и старателно се нареждат в намазана с масло тава. Върху ролцата се посипва смес от настърган кашкавал и подравки на вкус - можеш отново да опиташ с пикантина и черен пипер.
Не забравяй за охладената до 5 градуса Каменица "Екстра" Весел мъжът ти знае защо Весел

Добър апетит Намигащ

Jovana
Гърмян заек
Гърмян заек

Пол Жена
Богати, Играчи
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 16.09.2004 15:11:39
Пробвах го това с тиквичките и бекона,но чесно да ти кажа на мен не ми хареса особенно,но важното е че приятеля ми го хареса.Благодаря ти за добрите идеи. Много щастлив

Cless
Старо куче
Старо куче

Пол Мъж
Възраст: 33
Регистриран: 10.10.2002
Откъде е: Казанлък\Пловдив

СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 04.11.2004 20:05:04
И аз много обичам гъби, особено пържени с масълце.. ммммм
абе гъбите са си супер, ама някой се ядат само по веднъж... Шокиран Опасно

горе
Преглед на ASL сайта на Cless Изпрати лично съобщение на Cless Изпрати писмо на Cless Посещение на сайт на този потребител извън ASL ICQ номер Skype име
wicked_f
Фен на клуба
Фен на клуба

Пол Жена
Възраст: 35
Регистриран: 14.03.2004
ASL пари: 26
Откъде е: Плевен, живее в Брюксел
Играчи
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 05.11.2004 16:12:20
Аз от Амстердам какви гъбки си купих!Ммммм нищо по-добро!Изяждаш една и повече не ти е нужно!Ставаш анимационен герой.
Радостен Радостен Радостен

феникс
Модератор
Модератор

Пол Жена

Регистриран: 15.06.2003
ASL пари: 2887
Групи: Богати, Играчи
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 06.11.2004 17:24:11
Ей! Я да се прибираш! Ще ти дам аз едни амстердамски гъбки!!!

wicked_f
Фен на клуба
Фен на клуба

Пол Жена
Възраст: 35
Регистриран: 14.03.2004
ASL пари: 26
Откъде е: Плевен, живее в Брюксел
Играчи
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 07.11.2004 23:42:05
Eeeee ама какво сега...Най-обикновени мухоморки...манатарки де! Подиграващ се

жсв
Много активен
Много активен

Пол Жена
Възраст: 45
Регистриран: 16.03.2005
ASL пари: 58

СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 11.11.2005 20:12:35
Мухоморки, манатарки ... направо ви се кефя. И аз обожавам гъби, ама внушение ли, що ли, като ги хапна и после ме заболява коремчето..
горе
Преглед на ASL сайта на жсв Изпрати лично съобщение на жсв
confused
Активен потребител
Активен потребител

Пол Мъж

Регистриран: 16.11.2005
ASL пари: 1
Откъде е: Пловдив
Играчи
СтатусОфлайн

Гъбките ! :) Пробвали ли сте ? 
Мнение Добавено: 22.11.2005 23:06:58
Напоследък все по-популярни стават макар че съм чувал за тях от много време.
Яли ли сте гъби (сещате се какви говоря)?
Ако "НЕ" - бихте ли пробвали ?
Какви са ви впечатленията ?
Хареса ли ви ?
Във къв филм се вкарахте... :) ?
... разкажете какви са ви впечатленията може и някоя интересна историйка !

:)
пп: Знаете ли точно какъв сорт са ?

many of you sometimes experience this...a strange sensation overcomes you...as you dance...it's unexpectable energy...deep and profound...this is low frequencies...the low frequency can't be heart...don't analyze it...Jus feel it ...
горе
Преглед на ASL сайта на confused Изпрати лично съобщение на confused Посещение на сайт на този потребител извън ASL ICQ номер
весинцето
Стар познат
Стар познат

Пол Жена
Възраст: 31
Регистриран: 09.06.2005
ASL пари: 5
Откъде е: от къде ли не
Играчи
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 23.11.2005 00:20:20
Едно глупаво въпросче. За какви гъбки говориш, че аз не се сещам. Изобщо нямам представа за какво говориш.
горе
Преглед на ASL сайта на весинцето Изпрати лично съобщение на весинцето
Jovana
Гърмян заек
Гърмян заек

Пол Жена
Богати, Играчи
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 23.11.2005 01:34:23
Предполагам за такива гъбки говориш. Те са халюцоген. Могат да доведат до временно разтройване на психиката. [IMG]Psilocybe.
Така изглеждат сушени
Гъбите не са отровни,ефектът върху психиката е прекалено голям,че по високи дожи водят до дискомфорт,психоза.Редки са случаите на прстрастяване към тях.

Iezavel
Много активен
Много активен

Пол Жена
Възраст: 31
Регистриран: 28.10.2004
ASL пари: 128
Откъде е: Sf

СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 25.11.2005 21:23:20
Аз съм много против "гъбките" и всякжи такива вещества.
Или по-скоро не съм толкова против самите вещества,колкото пртив начина ,по който се използват - безрасъдно и абсолютно безмислено...
Не виждам какво толкова "голямо" преживяване можеш да имаш като на някой купон се надрусаш с твои приятелчета,без дори да си наясно с последиците ,след което си напълно неадекватен ,а много често създаваш проблеми на останалите около теб (не смао на себе си!)
Като си толкова голям търсач на "силни уцешания", направи нещо с трезв разсъдък,успявайки да го осмислиш...Ето скачай бънджи,лети с парапланер или квото и да било...има толкова много екстремни спортове,които могат да те вкарат в къде къде по-истински "филми" и да ти вдигнат адреналина,подарявайки ти незабравими емоции!

горе
Преглед на ASL сайта на Iezavel Изпрати лично съобщение на Iezavel
Покажи мнения:   
Начало на нова тема   Отговор на тема    Списък с клубове -> Кулинария  
На страница 1, 2, 3  следваща
Страница 1 от 3

Изпрати имейл до приятел с връзка до този клуб

Скок на:  
Ти можеш да започваш нови теми
Ти можеш да отговаряш на мнения
Ти не можеш да променяш свои мнения
Ти не можеш да изтриваш свои мнения