ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ!
НачалоНачало СтатииСтатии КлубКлуб ИгриИгри АлбумАлбум ЦентърЦентър За да видиш своите лични съобщения първо влез в сайта с твоите име и паролаКутия РегистриранеРегистриране ВходВход

Емиграцията- изгнание или бляскаво бъдеще? На страница 1, 2, 3  следваща
Сега в тази тема: регистрирани: няма, скрити: 0 и гости: 0
Начало на нова тема   Отговор на тема    Списък с клубове -> Основен клуб за печат
Предишна тема :: Следваща тема  

Бихте ли емигрирали?
При първия удобен случай ще се пръждосам!
35%
 35%  [ 13 ]
И в България моите качества могат да бъдат оценени!
35%
 35%  [ 13 ]
Бих заминал за да придобия рутина и знания, след това ще се върна!
29%
 29%  [ 11 ]
Общо гласували : 37
Всички анкети

Автор Мнение
Мимикрия
Гуспойца ASL
Гуспойца ASL

Пол Жена
Възраст: 37
Регистриран: 28.09.2002
ASL пари: 313
Откъде е: Варна
Групи: Играчи
СтатусОфлайн

Емиграцията- изгнание или бляскаво бъдеще? 
Мнение Добавено: 27.10.2002 18:08:12
Отговор с цитат Прати на приятел връзка към това мнение
Ще емигрирате ли, ако ви се отдаде такава възможност? Смятате ли, че перспективите, оцеляването и реализацията ви са по-осъществими и реални зад граница? Какво ви привлича и тласка към живота в чужбина и какво ви задържа на родна почва?
горе
Преглед на ASL сайта на Мимикрия Изпрати лично съобщение на Мимикрия Изпрати писмо на Мимикрия Посещение на сайт на този потребител извън ASL ICQ номер Skype име
познайкой
Старо куче
Старо куче

Пол Мъж
Възраст: 38
Регистриран: 25.10.2002
ASL пари: 275
Откъде е: Sliven

СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 02.11.2002 23:38:33
Обичам България, но при първия изгоден случай изчезвам. Защо ли? Защото само се тъпче на 1 място и така не можем да се оправим. Нямам много пари и връзки, с което шансовете ми за реализация значително намаляват.
горе
Преглед на ASL сайта на познайкой Изпрати лично съобщение на познайкой Изпрати писмо на познайкой ICQ номер
orlin
Модератор
Модератор

Пол Мъж
Възраст: 58
Регистриран: 01.09.2002
ASL пари: 114
Откъде е: Не съм оттук
Групи: няма
СтатусОфлайн

И аз съм обезкуражен 
Мнение Добавено: 03.11.2002 01:44:23
В България не се издигат можещите, а им се пречи. Това е пагубно за всички в държавата. Дали някога българите ще започнат стръвно да търсят кадърните и талантливите, да им дават път, да им помагат да се издигат... или ще ги оставят да удрят глава в стената и да проклинат съдбата си - че са се родили и принудени да живеят в България...
В съвременния свят всеки има право да прецени къде ще се реализира най-добре. Ако съседите ти са прости, мръсни и некултурни, имаш право да избереш по-добър квартал.

горе
Преглед на ASL сайта на orlin Изпрати лично съобщение на orlin Изпрати писмо на orlin Посещение на сайт на този потребител извън ASL MSN Messenger ICQ номер Skype име
Мимикрия
Гуспойца ASL
Гуспойца ASL

Пол Жена
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 03.11.2002 16:14:59
Аз не знам за кой от вариантите да гласувам. Живяла съм в чужбина 3 години (в Република Молдова), обаче там мизерията, апатията и гладът са се просмукали и внедрили навсякъде. Въпреки това, там се чувствах добре и ако можех да се върна, бих го направила без да ми мигне окото. Що се отнася до реализацията, обикновено ни третират като треторазредни мижитурки- паразити, пръкнали се незнайно откъде, но тъй като не роптаем много докато бършем дупетата на някое американско бебе-тюлен, затова ни търпят...а и не сме особено взискателни. Колкото- толкова! Никаква инициатива. Не знам кой е по-добрия вариан: да бачкаш като кон до изнемога по 16 часа на ден, да живееш все едно си никой- без права, без собствен дом, без сигурна работа, в страх...или да си баеш на бълхите тук, в родната клоака и я прокопсаш да се устроиш да продаваш хамбургери, я не. Във всеки случай бих си опитала късмета навън, всичко зависи от мен, но и там нещата не са толкова розови, както ни ги представят.
горе
Преглед на ASL сайта на Мимикрия Изпрати лично съобщение на Мимикрия Изпрати писмо на Мимикрия Посещение на сайт на този потребител извън ASL ICQ номер Skype име
bella_donna
Старо куче
Старо куче

Пол Жена
Възраст: 39
Регистриран: 01.10.2002
ASL пари: 6
Откъде е: Стара Загора
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 04.11.2002 19:50:14
Ами аз писах, че ще се върна, ама не съм сигурна. В действителност искам да се дигна от тук, но не при първа възможност, иначе до сега да съм го направила. Както ми се ще там някъде, не знам още къде, да си продължа образованието. А може би и някакво професионално развитие. Но по принцип си обичам страната, други такива сладури като нас Блгарите няма никъде, ние сме си най-кефещи, мисля аз. Но пък и почти не се сещам за хора, които да са заминали и да са се върнали. На мен ми се иска да се върна, ама не знам , все пак още не съм заминала. Или пък идеалната ситуация ми изглежда да си работя нещо яко и да имам пари, пък отвреме навреме ще си идвам да си ги харча тук в БГ-то. Подиграващ се
горе
Преглед на ASL сайта на bella_donna Изпрати лично съобщение на bella_donna Посещение на сайт на този потребител извън ASL MSN Messenger ICQ номер Skype име
познайкой
Старо куче
Старо куче

Пол Мъж
Възраст: 38
Регистриран: 25.10.2002
ASL пари: 275
Откъде е: Sliven

СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 04.11.2002 22:01:16
По- хубаво заминеш ли някъде не се врищай, поне докато нещата тук са си такива. Естествено се съгласявам, че тук се търсят простите, а можещите и знаещите се газят (поне по- голямата част, все още има малко морални хора).
горе
Преглед на ASL сайта на познайкой Изпрати лично съобщение на познайкой Изпрати писмо на познайкой ICQ номер
cool_girl
Старо куче
Старо куче

Пол Жена
Възраст: 34
Регистриран: 29.09.2002
ASL пари: 194
Откъде е: Пак там
Богати, Играчи
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 09.12.2002 14:55:51
в тази държава не виждам много бъдеще честно да си призная
горе
Преглед на ASL сайта на cool_girl Изпрати лично съобщение на cool_girl Посещение на сайт на този потребител извън ASL
Мимикрия
Гуспойца ASL
Гуспойца ASL

Пол Жена
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 10.12.2002 18:18:40
Защо? Ако чакаш да се появи "спасителят в ръжта"...има да чакаш, докато не гъбясаш. Разбира се, не всичко зависи от теб, но трябва да се полагат усилия. Преградите не са чак толкова непреодолими. Няма невъзможни неща! Невъзможно е само да си навлечеш панталона през главата...дори и навън, когато си в забвение...мисля, че там условията могат да бъдат много по сурови от тук. Не всеки успява да се климатизира и да се справи. Мисля, че ние сами сме си виновни за това на какъв хал сме. Имаме си гъмжило от качествени кадри, обаче си нямаме характери. Всеки се осланя на някакво чуждо благоволение и чака подаяния незнайно от кого.
горе
^_tweety_^
Мис Потайност
Мис Потайност

Пол Жена
Възраст: 36
Регистриран: 07.10.2002
ASL пари: 6
Откъде е: Бургас
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 11.12.2002 00:02:43
Тази вечер проведох един дълъг разговор с баща ми ... Тъкмо майка ми се готвеше за пореден път да започне да мрънка че пак съм на компютъра и влезе баща ми и я отряза на секундата...

"Нека си работи на компютъра детето... Като и харесва нека си сърфира" И от там се заговорихме как ще ми трябват компютрите и езиците така че да си налягам парцалките .... И тук дойде най важното ... Баща ми ме ме помоли да му обещая че с тези мои два езика и компютри дето ги зная няма да остана тук ... Кара ме да заминавам и ако чак толкова държа да се връщам да си почивея на запад и чак като "се оправи нашата България след 20тина години" тогава да се връщам....

До сега не знаех но почти всички членове от семейството ми са подавали по няколко молби за Зелена карта за Щатите... Всички искат да се махнат оттук ....

Приятеля ми има кой да го изтегли към Италия като завърши.... Аз ще завърша получавайки директно диплома от "Гüоте Институт" - Германия ... И по всяка вероятност ще следвам в Germany ....

Е да, ама пусто като не знам искам ли да остана там или не .... Знам че ще живея по-добре там ама все пак.... Може да звучи глупаво ама обичам си я Българията пък .... Макар и на 16 съм пътувала доста из Европа (а и не само .. и към Азия съм била) но още на третия ден искам вече да съм си в къщи ... Но не по принцип вкъщи а в България ... вкъщи.... Може би ако поживея малко извън нея ще си създам едно друго "вкъщи" но не мога да живея без поне веднъж в месеца да си отида до родния град да видя улиците по които съм тичала като малка ... Да се ухиля нагло на клюкарката дето все ходеше да разказва на родителите ми какви хаймани са приятелите ми... Не мога без лятото поне за ден два да ида до онова сладко селце където прекарвах като малка всяка ваканция, да си видя приятелите с които съм правила щуротии,да отидем до реката и да се повеселим както правехме преди.....

Може би съм глупава и прекалено сантиментална, но не мисля че бих могла да живея щастливо далеч от всички тези места и хора сред които съм отраснала ... Дори сега само на 110 км от родното градче Сливен се чувствам толкова далеч, а ако трябва да съм на 10тина пъти по толкова .... Не знам......

Таралеж
Супер активен
Супер активен

Пол Мъж
Възраст: 40
Регистриран: 08.11.2002
ASL пари: 57
Откъде е: София

СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 11.12.2002 08:25:23
Предпочитам думата миграция, не искам нищо да ме свързва с някое определено място, още повече с едно неясно понятие което група глупаци са измислили преди много години - държава. Това което съм аз се заключва в два джоба и моята глава, останалото което съм свършва на 5 сантиметра под кожата ми.. така че.. не мисля че има нещо друго освен миграция...

cool_girl
Старо куче
Старо куче

Пол Жена
Богати, Играчи
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 11.12.2002 13:10:51
като се замисля понакога ми се струва че тая държава никога няма да се оправи
корупцията е голяма и сякаш българия навлиза в черна дупка
а пък и тези смърдящи цигани
гадно е
не ми се остава тук след като завърша

горе
Преглед на ASL сайта на cool_girl Изпрати лично съобщение на cool_girl Посещение на сайт на този потребител извън ASL
Мимикрия
Гуспойца ASL
Гуспойца ASL

Пол Жена
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 11.12.2002 13:40:21
[quote="^_tweety_^"] чак като "се оправи нашата България след 20тина години" тогава да се връщам....

Когато всичко живо се приплъзне на пасажи и се омете от България, тогава кой ще се нагърби със задачата да я оправя? Скоро страната ще наподобява огромен старчески дом или пък приют за социално слаби. Освен това, дефакто, на пръсти се броят тези, които са реално конкурентно способни и могат да се адаптират успешно към външните условия и темпото им на живот. Образователната ни система едва крета, учебен процес няма, всеки втори е неграмотен. Скоро ромите няма да се отличават много от нас. А тази расова дискриманация, за която спомена cool_girl, същата се прилага и в Америка, само че спрямо негрите.

горе
cool_girl
Старо куче
Старо куче

Пол Жена
Богати, Играчи
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 11.12.2002 15:09:43
да но някой негри поне се къпят
поне по цивилизованите
но може би наистина е еднакво
както е поговорката -"чуждата кокошка -патка

горе
Beatriche
Гърмян заек
Гърмян заек

Пол Жена
Регистриран: 05.11.2002
ASL пари: 20
Откъде е: Аксаково
Играчи
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 11.12.2002 22:05:13
За мен България е светиня .. не искам да я напускам .. мисля, че по-добрия вариант е борбата .. отколкото бягството.

cool_girl
Старо куче
Старо куче

Пол Жена
Богати, Играчи
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 13.12.2002 15:25:39
е да това е по-добрия избор
но неможем да подобрим сами света
аз искам да живея добре
егоистка съм все пак
как иначе

горе
Покажи мнения:   
Начало на нова тема   Отговор на тема    Списък с клубове -> Основен клуб  
На страница 1, 2, 3  следваща
Страница 1 от 3

Изпрати имейл до приятел с връзка до този клуб

Скок на:  
Ти не можеш да започваш нови теми
Ти не можеш да отговаряш на мнения
Ти не можеш да променяш свои мнения
Ти не можеш да изтриваш свои мнения
Ти не можеш да гласуваш в анкети

Версия на сайта 2.5 © 2002-2022 от gan ::: phpBB 2.X.XX club ©