ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ!
НачалоНачало СтатииСтатии КлубКлуб ИгриИгри АлбумАлбум ЦентърЦентър За да видиш своите лични съобщения първо влез в сайта с твоите име и паролаКутия РегистриранеРегистриране ВходВход

Контрацептиви На страница 1, 2, 3  следваща
Сега в тази тема: регистрирани: няма, скрити: 0 и гости: 0
Начало на нова тема   Отговор на тема    Списък с клубове -> Секс за печат
Предишна тема :: Следваща тема  

Какво използвате за да се предпазите
Презервативи
75%
 75%  [ 37 ]
Хапчета
12%
 12%  [ 6 ]
Други
4%
 4%  [ 2 ]
Нищо
8%
 8%  [ 4 ]
Общо гласували : 49
Всички анкети

Автор Мнение
bella_donna
Старо куче
Старо куче

Пол Жена
Възраст: 39
Регистриран: 01.10.2002
ASL пари: 6
Откъде е: Стара Загора
Групи: няма
СтатусОфлайн

Контрацептиви 
Мнение Добавено: 24.10.2002 18:28:20
Отговор с цитат Прати на приятел връзка към това мнение
Haide da vidim vse pak koi kakvo izpolzva i kakvo znae po temata, za da bade polezen i na drugite, koito iskat da razberat malko pove4e.
Naprimer: koe kak se izpolzva? Koe predpo4itate?

Модератор: Пиши на Кирилица! Справка: http://asl-bg.com/club/rules.php#18

горе
Преглед на ASL сайта на bella_donna Изпрати лично съобщение на bella_donna Посещение на сайт на този потребител извън ASL MSN Messenger ICQ номер Skype име
bella_donna
Старо куче
Старо куче

Пол Жена
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 24.10.2002 18:32:50
Az naprimer moga da kaja ne6to, za koeto izob6to ne znaeh, dokato ne mi se naloji.
Primerno, ako momi4eto e postaveno pred svar6en fakt, t.e. prezervativa se e skasal ili prosto ne e imalo takuv; za takiva situacii ima dve hap4enca Postinor Duo. Pie se edno do 72 4asa otkakto se e slu4ilo tova, koeto ne e trjabvalo ba6 da stava. I sled 24 4asa sled purvoto hap4e se pie i vtoroto. I deistvat. V deistvitelnost spirat procesa, koito v protiven slu4ai 6te stane.
Samo 4e mi bjaha kazvali, 4e sa vredni i dori vav Evropa bii zapraneni.

горе
Преглед на ASL сайта на bella_donna Изпрати лично съобщение на bella_donna Посещение на сайт на този потребител извън ASL MSN Messenger ICQ номер Skype име
Veni
Супер активен
Супер активен

Пол неопределен
Възраст: 38
Регистриран: 11.09.2002
ASL пари: 0
Откъде е: Кюстендил

СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 24.10.2002 18:35:54
За постинора.... какво да ти каюжа...едно, че е много (прекалено) скъпо... второ, че наистина е много вредно... пийте антеовин ако ви се налага... това му е майката :)

Мойа
Старо куче
Старо куче

Пол Жена

Регистриран: 16.10.2002
ASL пари: 133

СтатусОфлайн

Това си е направо тема за клуб "Здраве"... 
Мнение Добавено: 24.10.2002 18:58:32
На момичетата искам да кажа две неща. Първо, противозачатъчните са добро откритие на фармакологията, но има няколко неща, които трябва да се спазват.

1) Преди да пиете противозачатъчни, задължително настоявайте да ви направят кръвни изследвания, защото хормоните повишават риска от тромбоза (както и от депресия и напълняване)

2) Пийте ги редовно, при изпускането на дори едно хапче вече нямате стопроцентова сигурност.

3) Когато пиете други лекарства, например антибиотици, може да се наруши действието на противозачатъчните хапчета. Четете внимателно упътването на лекарствата, които пиете и се допитвайте до изписващия ги лекар.

4) Хапчетата, за които стана дума по-горе, са измислени за в КРАЕН СЛУЧАЙ, макс. 2 пъти годишно. Не може да се забавлявате, а после - хоп, хапче и готово... Тялото ни не е пригодено да го тъпчем с хормони, когато ни падне. Отнасяйте се отговорно с него и помнете, че това са препарати, който нарушават естественото му равновесие. Не си заслужава да съжалявате после заради няколко минутки забавление.

5) Когато нямате постоянен партнüор, ВИНАГИ използвайте презерватив. Хапчетата предпазват от бременност, не от болести!

Стига дотук, че звуча като лелка :-))

Мимикрия
Гуспойца ASL
Гуспойца ASL

Пол Жена
Възраст: 37
Регистриран: 28.09.2002
ASL пари: 313
Откъде е: Варна
Групи: Играчи
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 24.10.2002 21:49:58
За противозачатъчните мога само да кажа, че противопоказанията им съвсем не се броят на пръсти и колкото и да е напреднала медицината в това отношение, далеч не са толкова безопасни и безвредни. Това, че можеш да заприличаш на прилежно окосмен сом и да си запретваш мустаците зад ушите съвсем не е най-страшното. В крайна сметка по-добре заплела буйна грива, отколкото изпъчила корем. Аз не бих могла да пия контрацептиви, тъй като съм инкубатор на всевъзможни коварни болести (имам алергия дори към сперма), но дори и да можех, не мисля, че цялото това тъпчене с хормони е най-удачното. "Postinor Duo" си има и заместители, драстично по-евтини, а и цената не винаги е мерило за качество, въпреки, че когато сърцето ти слезе в петите от притеснение, може би ще се насочиш към по-скъпото. Презервативите също не са цвете за мирисане- късат се. И те не са много евтинджос, а и трябва да се обречеш на доживотен глад, ако искаш да си системен в използването на кондоми. Остава да се обърнеш към асоциацията за семейно планиране, там ще получиш нужните подаяния, само че ще бъдат по-полезни под формата на балони, ще носят повече радост. Техните презервативи са от специалните, които непременно се късат в най-сублимния момент и на всичкото отгоре засядат във влагалището за да оставят трайна следа след себе си. Аз лично съм се заступорила на варианта с кондомите (когато мога да се докопам до тях), но от около година и половина насам се отнасям изключително безотговорно и урбулешката. Тоест, партнüора ми е постоянен, рядко взимам предпазни мерки, защото за себе си съм си изградила система, която действа безотказно. Не я проповядвам, мога само да кажа, че с колкото и специалисти да се консултирате, всики до един ще потвърдят, че зачеването далеч не става толкова лесно и че дните, в които една жена може да забременее са точно 2!!! По средата на нейния цикъл. Всяко момиче с редовен цикъл може да изчисли за себе си кои са тези 2 дати, засичайки периода от началото на менструацията през миналия месец до началото на следващата. След всичко казано искам само да допълня, че всеки сам за себе си решава по какъв начин да се предпазва, кой е най-удачния за него и всеки сам носи отговорност за това.
горе
Преглед на ASL сайта на Мимикрия Изпрати лично съобщение на Мимикрия Изпрати писмо на Мимикрия Посещение на сайт на този потребител извън ASL ICQ номер Skype име
Vrooom
Администратор
Администратор

Пол Мъж

Регистриран: 24.08.2002
ASL пари: 9

Групи: Модератори
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 25.10.2002 10:34:33
mimikria написа:
рядко взимам предпазни мерки, защото за себе си съм си изградила система, която действа безотказно. Не я проповядвам, мога само да кажа, че с колкото и специалисти да се консултирате, всики до един ще потвърдят, че зачеването далеч не става толкова лесно и че дните, в които една жена може да забременее са точно 2!!! По средата на нейния цикъл. Всяко момиче с редовен цикъл може да изчисли за себе си кои са тези 2 дати, засичайки периода от началото на менструацията през миналия месец до началото на следващата.

Това не върши работа. Казвам го само като забележка.

горе
Преглед на ASL сайта на Vrooom Изпрати лично съобщение на Vrooom Посещение на сайт на този потребител извън ASL ICQ номер
Мойа
Старо куче
Старо куче

Пол Жена

СтатусОфлайн

meep! грешка... 
Мнение Добавено: 25.10.2002 13:01:35
mimikria написа:
Тоест, партнüора ми е постоянен, рядко взимам предпазни мерки, защото за себе си съм си изградила система, която действа безотказно. Не я проповядвам, мога само да кажа, че с колкото и специалисти да се консултирате, всики до един ще потвърдят, че зачеването далеч не става толкова лесно и че дните, в които една жена може да забременее са точно 2!!! По средата на нейния цикъл. Всяко момиче с редовен цикъл може да изчисли за себе си кои са тези 2 дати, засичайки периода от началото на менструацията през миналия месец до началото на следващата. След всичко казано искам само да допълня, че всеки сам за себе си решава по какъв начин да се предпазва, кой е най-удачния за него и всеки сам носи отговорност за това.

Първо, сперматозоидите са доста жизнеспособни (в добрия - според мен - случай) и могат да си трайкат в тръбите ти около 72 часа, демек 3 дена. Така че ако овулацията ти е на 14ти ден и на 12ти ден не предпазваш - нямаш никаква гаранция.

Има и друга грешка - противозачатъчните са женски полови хормони (естрогени и гестагени) и се предписват между другото и при повишено ниво на андрогени (демек, тестостерон) ПРОТИВ окосмяването.

Мимикрия
Гуспойца ASL
Гуспойца ASL

Пол Жена
СтатусОфлайн

Човек ТРЯБВА да се предпазва!!!! Как- избира сам! 
Мнение Добавено: 25.10.2002 13:44:25
Не искам да споря, за въпросната изработена и безотговорна система казвам, че аз от година и половина я практикувам (е, не перманентно) и че нямам и най-малък повод да се притеснявам, колкото и вятърничаво да звучи. Написах също, че всеки сам носи отговорност и сам взима решението, което е строго индивидуално и удачно за всеки. Противозачатъчни не бих могла да ползвам, поради здраволсловни причини. Вече изказах мнението си за тях- че окосмяването е бял кахър в сравнение с другите увреждания, които могат да настъпят, просто при някои хора с по-нестабилно здраве негативите са изразени по-силно. Леля ми я оперираха преди 1 седмица от рак на матката, набъбнал колкото портокал, като цялостната лекарска констатация беше, че контрацептивите и спиралите, които е използвала са допринесли осезателно за развитието на тумора. Най- добре е всеки да се консултира със специалист-генеколог, който да го насочи към най-ефективните и съобразени с него предпазни средства.
горе
Преглед на ASL сайта на Мимикрия Изпрати лично съобщение на Мимикрия Изпрати писмо на Мимикрия Посещение на сайт на този потребител извън ASL ICQ номер Skype име
Мойа
Старо куче
Старо куче

Пол Жена

СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 25.10.2002 13:52:17
Да. И ако ви се стори, че лекарят претупва и не ви обръща достатъчно внимание - сменете го, без да се колебаете! Аз така си обикалям вече 3ти гинеколог, обаче когато някой ми предложи да ми изпише хормони против менструални болки, без да ми е направил кръвно изследване, просто съм чао.

Мимикрия, права си, разбира се - всеки си носи отговорностите. Аз не съм фен на противозачатъчните. Просто уточнявам, за да не се мислят момичетата, че тези неща са толкова елементарни. Първо трябва да се познават фактите, после всеки сам да решава, но с мисъл!

Мимикрия
Гуспойца ASL
Гуспойца ASL

Пол Жена
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 25.10.2002 14:08:33
Аз вече от ходене по мъките и влачене като сомнамбул от една инстанция до друга...почти се бях отчаяла. Вече ситуацията стана толкова нетърпима, започнах да развивам параноя, че едва ли не след всеки полов контакт съм прихванала нещо опашато (а и не само). Бях заприличала на "Аз съм един юноша бледен" от притеснение...а и никой от така компетентните генеколози (точно 14 на брой) не беше чувал за "Асоциацията по семейно планиране". Наложи се да пиша до програмата "Бъдете здрави" по BTV и от добросъвестната водеща най-сетне изкопчих нужната инфо. Така че не бива да се предоверяваме и да приемаме думите на медицинските лица за чиста монета, но човек може да придобие по-цялостен поглед върху нещата, повече сигурност и увереност и след като получи информацията от която се нуждае- да обмисли и прецени какво да предприеме:)
горе
bella_donna
Старо куче
Старо куче

Пол Жена
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 31.10.2002 01:43:22
Оф, някои работи са много сложни. А пък що се отнася до ходене при лекари, направо си е е... майката.
Аз пък миналата година пих три месеца някакви противозачатъчни, ама не за да се предпазвам от нещо. Точно тогава нямах нужда от това. Ами за да някакво там уравновесяване на хормоните ми, защото нещо не ми беше наред цикъла. Той кога ли е бил, де. Направо ми омръзна вече, ту през 40-50 дена, ту през 2 седмици. Въобще когато се сети. Ама хапчетата ми омръзнаха. Три месеца, едва се сещах да ги пия навреме накрая. Пък какво остава да се предпазвам по този начин.
Що се отнася до Постинора, аз пак да питам, какво му е на него? Щото ми се беше случило 2 или 3 месеца подред да го пия по веднъж. Не че много съм искала, ама нещо все ни въвреше на изхлузващи се или там нещо друго презервативи, не ми се изпада в подробности. Че какво му има на Постинора, освен че е много силен като хормонално лекарство. Някакви последици опасни има ли?

горе
UncleFrico
Активен потребител
Активен потребител

Пол неопределен

Регистриран: 30.10.2002

СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 31.10.2002 02:04:01
bella_donna написа:
Що се отнася до Постинора, аз пак да питам, какво му е на него? Щото ми се беше случило 2 или 3 месеца подред да го пия по веднъж. Не че много съм искала, ама нещо все ни въвреше на изхлузващи се или там нещо друго презервативи, не ми се изпада в подробности. Че какво му има на Постинора, освен че е много силен като хормонално лекарство. Някакви последици опасни има ли?

FYI.

Postinor

Product Name : POSTINOR-2®
Composition : Levonorgestrel 750 mcg tablets
Product Type : Emergency Contraception
Manufacturer : Schering
Packaging : 2 tablets containing 750 micrograms of levonorgestrel in one packet
Product Classification : Prescription Medication

Postinor-2: Information Sheet for Health Professionals

** This Product has been Discontinued and we can no longer supply it.

General Information about Postinor 2

Each round white tablet of Postinor-2 contains 750 micrograms of levonorgestrel.

Postinor-2 also contains: potato starch, maize starch, colloidal silica anhydrous, gelatin, magnesium stearate, talc, lactose monohydrate.

What is Postinor-2 used for and how does it work?

Each tablet contains 750 micrograms of the progestagen, levonorgestrel. Postinor-2 behaves like the natural female hormone, progesterone.

Postinor-2 is an oral emergency contraceptive. It can help to prevent a pregnancy if taken within 72 hours (3 days) of unprotected sex. It is more effective the sooner it is taken following unprotected sex.

Postinor-2 should only be used as an emergency measure.

Emergency contraceptives like Postinor-2 are not for use as a regular method of contraception because of the increased possibility of failure compared to other methods of contraception.

After taking Postinor-2, you should use another method of contraception (condoms or cap plus spermicide), or not to have sex until your next period.

Remember: Emergency contraception does not protect against sexually transmitted diseases. Ask your doctor for advice if you are worried about this.

What checks are needed before you take Postinor-2

Before you take this medicine your doctor will check that you are not already pregnant by asking questions about your periods, or performing a pregnancy test or internal examination if pregnancy is suspected.

A breast or internal examination is not usually needed but may occasionally be performed by the doctor after questioning you about your medical history. The doctor may also take your blood pressure.

What checks are needed after you have taken Postinor-2

Your doctor may ask to see you again about 3 weeks after treatment to make sure Postinor-2 has worked.

If you are involved in a sexual relationship and do not want to become pregnant you should ask your doctor, at this time, about regular methods of contraception that are suitable for you.

What if I become pregnant after taking Postinor-2

If you should become pregnant despite taking this medicine, see your doctor who may need to check that the pregnancy is not ectopic (where the baby develops somewhere other than the womb). You should report to your doctor any unusual cramping pain or vaginal bleeding.

Postinor-2 should not be given to pregnant women. However, if you become pregnant despite taking Postinor-2 then experts believe that this medicine is unlikely to cause abnormalities to the developing child if it is taken within 72 hours of unprotected sex and if you are not already pregnant when you take it.

How to use Postinor-2 properly

Take 1 tablet as soon as possible after you have had unprotected sex (but no later than 72 hours). Do not delay taking the tablets. They work better the sooner they are taken after unprotected sex

Take the second tablet 12 hours after the first dose

It is important to leave no longer than 12 hours between the 2 doses. This may mean you need to set your alarm clock for the second dose or adjust the timing of your first dose slightly so that you would normally be awake when you need to take your second dose

You must take both tablets and leave no longer than 12 hours between the 2 doses.

This is all you need to do unless you are sick (vomit) within 2 hours of taking either tablet.

What to do if you are sick (vomit)

If you are sick within 2 hours of taking the first tablet, you should take the second tablet in the pack at once and contact your doctor or clinic immediately for another tablet

If you are sick within 2 hours of taking the second tablet you should contact your doctor or pharmacist immediately.

What to do if you miss a dose

You must take both tablets and leave no longer than 12 hours between the 2 doses

If you are late taking the second tablet, take it as soon as you remember and contact your doctor for advice as soon as possible.

Overdosage

There have been no reports of serious harmful effects from taking too many Postinor-2 tablets at one time. If you have taken several pills at a time, you may feel sick, vomit or have vaginal bleeding. Ask your doctor or pharmacist for advice if you are at all worried.

When using Postinor-2

Tell your doctor immediately:

If you are sick, or have very severe diarrhoea less than 2 hours after taking this medicine, or if you have a disease of the small bowel (such as Crohn's disease) that interferes with the absorption of your food, the active ingredient of Postinor-2 may not have been completely absorbed. You should contact your doctor or clinic who may need to give you another course of treatment.

Side effects

Like all medicines Postinor-2 can have side effects:

Feeling sick (nauseous); about a quarter of women who take Postinor-2 feel sick for a short while afterwards

Being sick (vomiting); only about 5 in every 100 women who take Postinor-2 will actually be sick. If this happens to you see the section "What to do if you are sick (vomit)"

Postinor-2 may change your pattern of menstrual bleeding; although most women will have their next period at the normal time, some will have a later, or earlier than normal period. There may also be some irregular vaginal bleeding or spotting until your next period

If your next period is more than 7 days late, go back to your doctor who will need to check that you are not pregnant

If your next period is abnormal (too light, much heavier than usual, or especially painful) you should see your doctor without delay

Some women get tender breasts, headaches, feel dizzy or feel tired after taking Postinor-2. These symptoms will get better within a few days.

Storage

Store Postinor-2 below 25°C. Keep Postinor-2 out of the reach and sight of children.

Use by date: The use by date is printed on the pack. Do not use after this date.

Where to go for further information

If you have any questions on the use of Postinor-2, you should discuss these with your doctor or pharmacist.

горе
Преглед на ASL сайта на UncleFrico Изпрати лично съобщение на UncleFrico Изпрати писмо на UncleFrico
bella_donna
Старо куче
Старо куче

Пол Жена
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 31.10.2002 02:44:44
Абе май това го бях чела на български на лекарствената опаковка.
горе
UncleFrico
Активен потребител
Активен потребител

Пол неопределен

Регистриран: 30.10.2002

СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 31.10.2002 02:55:29
bella_donna написа:

Ti si edna glupava p***a moeto momiche. Ako beshe prochela vnimatelno shteshe da vidish kakvi sa posledstviata i che ne se pravi seks do sledvashtia ti cikal. Ia pak mu hvarli edin pogled. Tri meseca podred go pila shtoto se izluzval prezervativa!?!

E i az da biah na miastoto na partniora ti sigurno i na men shteshe da mi se izhluzva!

Prostinor ne se pie bez nujda. Tova e izkliuchitelno silen medikament s bogata gama ot stranichni efekti. Shte ti gi rezumiram zashtoto iavno angliiskiat te zatrudniava:

Модератор: Нецензурни изрази! Справка: http://asl-bg.com/club/rules.php#13

Like all medicines Postinor-2 can have side effects:

Feeling sick (nauseous); about a quarter of women who take Postinor-2 feel sick for a short while afterwards

Being sick (vomiting); only about 5 in every 100 women who take Postinor-2 will actually be sick. If this happens to you see the section "What to do if you are sick (vomit)"

Postinor-2 may change your pattern of menstrual bleeding; although most women will have their next period at the normal time, some will have a later, or earlier than normal period. There may also be some irregular vaginal bleeding or spotting until your next period

If your next period is more than 7 days late, go back to your doctor who will need to check that you are not pregnant

If your next period is abnormal (too light, much heavier than usual, or especially painful) you should see your doctor without delay

Some women get tender breasts, headaches, feel dizzy or feel tired after taking Postinor-2. These symptoms will get better within a few days.

Osven tezi ima i dosta poveche dopulnitelni nasty extras, koito niama da ti napisha, zashtoto glupovatoto ti povedenie e obida za men. Shtom tolkova te interesuva, molia potarsi gi sama.

Модератор: Пиши на Кирилица! Справка: http://asl-bg.com/club/rules.php#18

горе
Преглед на ASL сайта на UncleFrico Изпрати лично съобщение на UncleFrico Изпрати писмо на UncleFrico
Мойа
Старо куче
Старо куче

Пол Жена

СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 31.10.2002 13:58:39
bella_donna написа:
Оф, някои работи са много сложни. А пък що се отнася до ходене при лекари, направо си е е... майката.
Аз пък миналата година пих три месеца някакви противозачатъчни, ама не за да се предпазвам от нещо. Точно тогава нямах нужда от това. Ами за да някакво там уравновесяване на хормоните ми, защото нещо не ми беше наред цикъла. Той кога ли е бил, де. Направо ми омръзна вече, ту през 40-50 дена, ту през 2 седмици. Въобще когато се сети. Ама хапчетата ми омръзнаха. Три месеца, едва се сещах да ги пия навреме накрая. Пък какво остава да се предпазвам по този начин.

Сладурано... просто си разбъзикваш хормоналното равновесие, а ти с този нередовен цикъл и без това трябва да бъдеш внимателна. Най-добре си намери един сериозен гинеколог, който да ти направи всички необходими изследвания и да ти постави диагноза, защото (без да искам да те панирам) в един момент може да се окаже, че имаш проблеми със забременяването. Даже и в момента да не мислиш за бебче, после ще се чудиш, защо не си взела мерки навреме...
така че - дишай и подходи отговорно към тялото си. То ще ти бъде благодарно.
И помни, че ВСЯКА хормонална намеса трябва да бъде добре обмислена и преценена. Има си рискове.
Кофти е, че като ти е толкова нередовен цикъла, даже не можеш да сметнеш, имаш ли изобщо овулация и кога е тя. Така че марш веднага на лекар... :-))

Умната... и успех!

Покажи мнения:   
Начало на нова тема   Отговор на тема    Списък с клубове -> Секс  
На страница 1, 2, 3  следваща
Страница 1 от 3

Изпрати имейл до приятел с връзка до този клуб

Скок на:  
Ти не можеш да започваш нови теми
Ти не можеш да отговаряш на мнения
Ти не можеш да променяш свои мнения
Ти не можеш да изтриваш свои мнения
Ти не можеш да гласуваш в анкети