ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ!
НачалоНачало СтатииСтатии КлубКлуб ИгриИгри АлбумАлбум ЦентърЦентър За да видиш своите лични съобщения първо влез в сайта с твоите име и паролаКутия РегистриранеРегистриране ВходВход

Защо не пишем на кирилица? На страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  следваща
Сега в тази тема: регистрирани: няма, скрити: 0 и гости: 0
Начало на нова тема   Тази тема е заключена, не можеш да пишеш отговори и да променяш мнения.    Списък с клубове -> Основен клуб за печат
Предишна тема :: Следваща тема  

Да пишем ли на кирилица в клубовете?
Да
78%
 78%  [ 37 ]
Не
21%
 21%  [ 10 ]
Общо гласували : 47
Всички анкети

Автор Мнение
Мойа
Старо куче
Старо куче

Пол Жена

Регистриран: 16.10.2002
ASL пари: 133

Групи: няма
СтатусОфлайн

Защо не пишем на кирилица? 
Мнение Добавено: 20.10.2002 21:37:41
Отговор с цитат Прати на приятел връзка към това мнение
Акълът ми не го побира. Аз съм в чужбина и когато съм на компютър, където няма инсталирана кирилица, използвам конвертор.

http://membersites.namezero.com/mehrenst.earthlink.net/Converter.html

Да кажем, от елементарно уважение към хората, с които събеседвам, за да са ми четливи текстовете и защото ми се струва, че българският губи много от чара си, списван с латински букви. Забелязвам, че малките, свикнали на много чат, често пишат така. За съжаление правописът и пунктуацията остават в трета глуха. Много жалко.

bella_donna
Старо куче
Старо куче

Пол Жена
Възраст: 39
Регистриран: 01.10.2002
ASL пари: 6
Откъде е: Стара Загора
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 20.10.2002 23:10:25
Ami az pi6a na latinica, za6toto taka sviknah, kogato vlizam v net-a.
Pi6a pak tolkova burzo i s kirlicata i ja izpolzvam i neja, kogato trjabva da pi6a ne6to drugo. No specialno, 6to se otnasja do pisma, 4atove, forumi i vs. v net-a, ne znam, prosto tam pi6a na latinica. E, ako tolkova mnogo vi drazni, moje da se opitam, da smenja emika. Ama spored men ne pre4i 4ak tolkova.

горе
Преглед на ASL сайта на bella_donna Изпрати лично съобщение на bella_donna Посещение на сайт на този потребител извън ASL MSN Messenger ICQ номер Skype име
TOSHO
Наказан
Наказан

Пол неопределен

Регистриран: 10.10.2002
ASL пари: 0
Откъде е: От Бъркочево
Наказани
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 21.10.2002 01:13:05
Ако вида неква по дълга тема на латиница въобще не я зачитам
незнам за другите как е

Мойа
Старо куче
Старо куче

Пол Жена

СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 21.10.2002 12:40:41
bella_donna написа:
Ami az pi6a na latinica, za6toto taka sviknah, kogato vlizam v net-a.
Pi6a pak tolkova burzo i s kirlicata i ja izpolzvam i neja, kogato trjabva da pi6a ne6to drugo. No specialno, 6to se otnasja do pisma, 4atove, forumi i vs. v net-a, ne znam, prosto tam pi6a na latinica. E, ako tolkova mnogo vi drazni, moje da se opitam, da smenja emika. Ama spored men ne pre4i 4ak tolkova.

Аз определено се старая да съм много толерантна, но трябва да си призная, че се изморявам да чета текстове на латиница. Ето, е твоите постинги се зачитам няколко пъти, интересно ми е, но нямам нерви да ги разчитам докрай. Мисля си, че щом човек има възможността да пише на кирилица, би трябвало да я използва. Все пак това е азбуката на нашия език.
За мен въпросът е принципен. Интернет е основен начин за комуникация за много от нас. От няколко години наблюдавам, как животът постепенно вдига оборотите, всичко е толкова бързо, толкова преходно... Малките неща престанаха да бъдат важни... Отначало и аз пишех на латиница, но сега се чудя, как съм могла... Просто не ми тече мисълта, не мога да си изгладя текста...

Cnupo
посетител

Мнение Добавено: 21.10.2002 14:06:46
Po princip v internet se izpolzva taka narechenata Metodica...t.e. bylgarski obache s latinski bukvi. Neznam zashto e taka i az pisha na metodica, moje bi zashtoto nqkaksi chata nqma da e chat ako si pishem s bg bukvi...nz prosto si e taka!:)
горе
Мойа
Старо куче
Старо куче

Пол Жена

СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 21.10.2002 14:18:47
Cnupo написа:
Po princip v internet se izpolzva taka narechenata Metodica...t.e. bylgarski obache s latinski bukvi. Neznam zashto e taka i az pisha na metodica, moje bi zashtoto nqkaksi chata nqma da e chat ako si pishem s bg bukvi...nz prosto si e taka!:)

Няма такова нещo. Това е просто опит да се оправдае навика. Освен това на "методица" няма регламентиран правопис, пунктуация... и всеки си пише, както му дойде.

Това означава ли, че общуването ни трябва да се превърне в чат...? Повърхностно, преходно, бързо...

gan
Администратор
Администратор

Пол Мъж
Възраст: (скрита)
Регистриран: 23.08.2002
ASL пари: 1580
Откъде е: ASL
Групи: Автори, Богати, Играчи, Приятелите на marissa_cooper, Приятелите на masterpiece207, Приятелите на ramona, Супер потребители
СтатусСкрит

Мнение Добавено: 21.10.2002 14:32:41
Cnupo написа:

Извинявай обаче говориш глупости!!!
Незнам кой е измисли тази Metodica, но може да се гръмне.
Това не е чат и тук си пишем с НАШАТА АЗБУКА.
Единствената причина поради която не съм направил ползването на кирилица в клубовете задължително. Е защото все още съжалявам тези които нямат кирилица на компютъра си. Макар, че това изобщо не е наш проблем! Всеки който желае може да си инсталира кирилица. Ако сте в някой клуб в който няма кирилица им кажете да инсталират. Иначе просто не ходете там.
Преди няколко години на някой места беше технически невъзможно да се използва кирилица, но днес само лошия навик и мързела могат да ни спрат.
Лично аз нямам нерви да прочитам по-дълги мнения с латински символи.
Ако пишете много бавно на кирилица не се отказвайте! Рано или късно ще ви се наложи да се научите!
Силно препоръчвам на всички да уважават родния си език и писменост и да пишат на кирилица!

гугъл оптимизиране - лесно откриване на вашия сайт
горе
Преглед на ASL сайта на gan Изпрати лично съобщение на gan Посещение на сайт на този потребител извън ASL ICQ номер
^_tweety_^
Мис Потайност
Мис Потайност

Пол Жена
Възраст: 36
Регистриран: 07.10.2002
Откъде е: Бургас
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 21.10.2002 21:13:41
Според мен също не е правилно да пишем на латиница в български форум но честно си признавам че и аз имам няколко постинга на латиница защото вече просто не издържам да търся глупавото "ъ" или пък не дай си боже да издирвам къде беше точката .... Усмивка Но щом толкова дразни някои от вас ще пиша на кирилица.... но това за metodica-та и на мен ми звучи глупаво .....

Между другото gan искам да ти отправя един упрек .... Не мога да пратя ЛС на кирилица...... Намигащ Надявам се че скоро и това ще е възможно [:P]

^_tweety_^
Мис Потайност
Мис Потайност

Пол Жена
Възраст: 36
Регистриран: 07.10.2002
Откъде е: Бургас
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 21.10.2002 21:20:04
Има и продължение вие да не си помислихте че съм свършила.... Намигащ По повод на дългите постинги на латиница .... За тези които ги е домързяло да прочетат постингите на Snoopy за цивилизацията само защото са на латиница и са дълги , а те са доста дългички .... Бих казала че губи МНОГО

bella_donna
Старо куче
Старо куче

Пол Жена
Възраст: 39
Регистриран: 01.10.2002
Откъде е: Стара Загора
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 21.10.2002 21:51:40
Ееееее, добре, де! Щом толкова хора ще ми се карат толкова много, ето обръщам. Ама En ми е по default и трябва да сменям шрифта на всеки нов браузер, който отварям. Ама като ви чета постингите как ми се карате, направо ми стана съвестно. Оки, няма да ви ядосвам повече. Или поне ще се опитам. Намигащ
И мен преди време много ме дразнеше да си пиша на български с латински букви. Но после свикнах. И дори става по-бързо, защото се получават разни съкращения и не се изписва всичко.
Но сте прави за уважението към родния ни език. Така че това ми е първия постинг на кирилица. Но вече го написах. Чак не мога да повярвам.

горе
Преглед на ASL сайта на bella_donna Изпрати лично съобщение на bella_donna Посещение на сайт на този потребител извън ASL MSN Messenger ICQ номер Skype име
Мойа
Старо куче
Старо куче

Пол Жена

СтатусОфлайн

@ bella_donna 
Мнение Добавено: 22.10.2002 12:00:05
Ей... аз само така, поставих въпроса за дискусия. Да нe ми се сърдите после... :-))
Аз лично не мога да инсталирам кирилица на университетските компютри, но толкова се ужасявам от латиницата, че винаги пускам конвертор, който ти обръща буквичките...

Мисля си, че "навикът" не е оправдание. Навиците по принцип невинаги са нещо полезно... но това е тема за друг клуб :-))
Поздрави Весел

TOSHO
Наказан
Наказан

Пол неопределен

Регистриран: 10.10.2002
Откъде е: От Бъркочево
Наказани
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 23.10.2002 02:34:38
Cnupo написа:

HMMMMMM interesno hrumwane.
metodika daжe цццццццццццццццццццц
ама и аз да незнам
ММММММдамммммм как може един чат на български това няма да е чат
аз мисля 4е Ю-то е единствената пречина да не се пише на български с кирилица

Charmy
Слабо активен
Слабо активен

Пол неопределен

Регистриран: 27.10.2002

СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 28.10.2002 00:41:19
Cnupo написа:

Тук нали е клуб, а не чат? Подиграващ се

горе
Преглед на ASL сайта на Charmy Изпрати лично съобщение на Charmy Изпрати писмо на Charmy
zvezdi4ka
Старо куче
Старо куче

Пол Жена
Възраст: 37
Регистриран: 26.09.2002
ASL пари: 59
Откъде е: ot Varna v Plovdiv
СтатусОфлайн

Кирилица свещен език 
Мнение Добавено: 28.10.2002 06:48:37
Аз лично
от както ми се скараха пиша само на кирилица и хич не се оплаквам, защото ми харесва да се зиразявам с родната реч, за тези на които им е по-трудно и фонетична кирилица, на която пиша и аз, защото ми е по-лесно, но пък е вярно че има неща които звучат и изглеждат глупаво на кирилица... а от друга страна е по-забавно Смеещ се
А долколкото до ЛС на кирилица
възможно е всичките ми лични съобщение които изпращам са на кирлица и до сега никой не е казал че не се чете
опитай пак, сигурно ще стане Весел

Surfistkata
Гърмян заек
Гърмян заек

Пол Жена
Възраст: 40
Регистриран: 14.09.2002
ASL пари: 284
Откъде е: Варна

СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 28.10.2002 12:10:04
Дори и да е чат, какво пречи да си пишем на кирилица? Единственото нещо, което ме възпира да пиша на кирилица в чата е това, че отсреща получават йероглифи и не ме разчитат Сконфузен

И аз съм твърдо "ЗА" за кирилицата Весел Какъв късмет, че в техникума имахме Машинопис, по десетопръсната система. Много щастлив

горе
Преглед на ASL сайта на Surfistkata Изпрати лично съобщение на Surfistkata Посещение на сайт на този потребител извън ASL MSN Messenger ICQ номер
Покажи мнения:   
Начало на нова тема   Тази тема е заключена, не можеш да пишеш отговори и да променяш мнения.    Списък с клубове -> Основен клуб  
На страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  следваща
Страница 1 от 7

Изпрати имейл до приятел с връзка до този клуб

Скок на:  
Ти не можеш да започваш нови теми
Ти не можеш да отговаряш на мнения
Ти не можеш да променяш свои мнения
Ти не можеш да изтриваш свои мнения
Ти не можеш да гласуваш в анкети

Версия на сайта 2.5 © 2002-2022 от gan ::: phpBB 2.X.XX club ©

Сайтът се хоства от SEO хостинг.
Сайтът е оптимизиран от гугъл оптимизация - лесно откриване на вашия сайт