ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ!
НачалоНачало СтатииСтатии КлубКлуб ИгриИгри АлбумАлбум ЦентърЦентър За да видиш своите лични съобщения първо влез в сайта с твоите име и паролаКутия РегистриранеРегистриране ВходВход

Дилема На страница 1, 2  следваща
Сега в тази тема: регистрирани: няма, скрити: 0 и гости: 0
Начало на нова тема   Отговор на тема    Списък с клубове -> Любов за печат
Предишна тема :: Следваща тема  
Автор Мнение
^_tweety_^
Мис Потайност
Мис Потайност

Пол Жена
Възраст: 33
Регистриран: 07.10.2002
ASL пари: 6
Откъде е: Бургас
Групи: няма
СтатусОфлайн

Дилема 
Мнение Добавено: 23.03.2004 01:27:26
Отговор с цитат Прати на приятел връзка към това мнение
Често се налага да избираме между едно или друго нещо... как обаче да разберем кой избор е правилен???

Ситуацията е сложна. Две момчета са много добри приятели - почти неразделни. Появява се обаче момиче. Излиза с единия(момче номер 1) на кафе, говори си с него, забавлява се, ходят на дискотека, абе много добри приятели са... А с другото момче(момче номер 2) е в доста по-близки отношения - с две думи - ходят... В крайна сметка момичето изневерява на гаджето с приятеля, с който се забавлява, смее се, излиза на кафе...

Момчетата обаче държат на приятелството си. Забравят за случая, забравят за момичето и закърпват положението.

Минава време и на сцената се появявам аз... Тръгвам с момче номер две. Излизаме тримата и аз си прекарвам прекрасно времето с тях - забавляваме се, излизаме, смеем се ... щастлива съм... И ставам много близка приятелка с момче номер едно... С течение на времето той става един от най-близките ми хора, един от най-добрите ми приятели ...

Само че снощи ме изправиха пред дилема... От известно време двамата не се разбират и крепят отношенията си добри само заради мен... Снощи обаче гаджето ми заяви, че не му е приятно да излизам с другото момче, а то от своя страна ми заяви, че не му е приято че слушам приятеля си и че много държи на приятелството ни...

Как да постъпя? Искам да намеря някакъв изход от ситуацията, така че всичко да е както преди ... Да запазя и приятеля и гаджето едновременно ... Дори и по различен начин, адски много държа и на двамата... Единият е като по-големия брат който никога съм нямала, а другият и най-любимото ми същество на света - момчето, което обичам най-много от всичко на света...

Вие как бихте постъпили на мое място ???

mamuta
Старо куче
Старо куче

Пол Мъж
Възраст: 37
Регистриран: 26.08.2003
ASL пари: 285
Откъде е: Sofia
Групи: Богати, Играчи
СтатусОфлайн

С една уговорка 
Мнение Добавено: 23.03.2004 18:55:14
В такава ситуация всеки съвет е много опасен, защото със сигурност има още много тънки нюанси на историята, които могат да бъдат известни само на теб.
Абсолютно невъзможно ли е двамата да си оправят взаимоотношенията? Не е ли възможно да се съберете тримата и да им обясниш как изглежда ситуацията от твоя гледна точка, щото до тук схващам само, че не им пука на теб какво ти е, а само как да си задоволят егото.

феникс
Модератор
Модератор

Пол Жена

Регистриран: 15.06.2003
ASL пари: 2887
Откъде е: Варна
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 23.03.2004 21:16:24
Опитай се да поговорите тримата по въпроса, ако е възможно, бъдете честни един към друг. Въпреки че според мен, това няма да разреши проблема според твоите желания. Даже и да стигнете до съгласие, нещата ще си останат така. В сърцето и мисълта си момчето с което ходиш, все още носи болката от изневярата и измамата на приятелите си. Той винаги ще си мисли, че вие /с ¹1 може да постъпите по същия начин. Той просто вече не вярва на никого. А това е страшно!

Ако ти престанеш да дружиш с номер 1, един ден ще се появи номер 3 /все пак не живеете на безлюден остров/ и твоят любим пак няма да е сигурен в тебе.

Повярвай ми, той пак ще ревнува и ще измъчва и тебе и себе си. Ревността е ужасна болест. От нея много рядко се умира, но нищо не е в състояние да я излекува.

А той явно вече е болен от нея.

Ако скъсаш с него, ще запазиш ли приятелството си с номер 1?
Ако се разделите с 1, ще бъдеш ли доволна ти самата?
А ако се разделиш и с двамата? Ще загубиш добър приятел, брат, но няма да бъдеш ревнувана и тормозена непрекъснато.

Знай, че ревността убива и най-голямата любов.

Претегли всички "за" и "против" и вземи решение, което ще бъде най-добро за самата тебе.

^_tweety_^
Мис Потайност
Мис Потайност

Пол Жена
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 23.03.2004 22:10:47
феникс написа:
Ако скъсаш с него, ще запазиш ли приятелството си с номер 1?
Ако се разделите с 1, ще бъдеш ли доволна ти самата?
А ако се разделиш и с двамата? Ще загубиш добър приятел, брат, но няма да бъдеш ревнувана и тормозена непрекъснато.

Много обмислям и трите варианта... Обаче явно и аз не знам какво искам... Всъщност знам - не искам да загубя нито един от двамата. Двамата заедно ми дават сигурността, която никога не съм имала. Те двамата ми дават надеждата, че не съм чак толкова безнадежден случай, че имам истински приятели и че някой ме обича... Да зарежа и двамата ще означава да изхвърля в кошчето за боклук двете най-хубави неща, които са ми се случвали до момента...

Май все пак ще се опитам да ги събера на очна ставка и да се разберем... Имам надежда все още, че може би така ще успея да им помогна да изгладят отношенията си... Защото противоречията им са, защото говорят за едни и същи неща, но на разлечни езици... И никой не изслушва другия ...

mamuta написа:
...щото до тук схващам само, че не им пука на теб какво ти е, а само как да си задоволят егото.

Знаеш ли, прав си... Слагат ме между чука и наковалнята и ме карат да избирам... Не, реших... Ще ги накарам веднъж да чуят мен... Как виждам аз нещата... Пък дано тогава всичко се оправи...

mamuta
Старо куче
Старо куче

Пол Мъж
СтатусОфлайн

Май е излишно да го казвам 
Мнение Добавено: 23.03.2004 23:58:44
Ама за всеки случай, бъди внимателна да не стане така, че като жена се опитваш да им се наложиш. Ние мъжете сме много докачливи на тази тема. Особено когато жена се опитва да ни оправи "мъжките" взаимоотношения. Не, че е невъзможно, просто имай едно наум, все едно стъпваш по въглени. Много внимавай да не ги изкараш неспособни сами да се справят с проблемите си (не че не е така, явно, но никой мъж не търпи да чува това от жена, по какъвто и да е повод). Просто пробвай да ги накараш да се замислят и да видят, че в крайна сметка и двамата ценят ТЕБ, и това използват за повод, но ако НАИСТИНА те ценят, тогава трябва да са готови да се справят със собствените си различия и детински закачки.
По принцип съм съгласен с Мама, че ревността е способна да убие всяка любов и приятелство, но пък мисля, че се лекува. Трудно, но с много усилия и желание човек може да се откаже от този порок (то си е точно това).
Кажи после как е минало. Щото така на теория нещата изглеждат по един начин, но реалността често е различна.
Успех! Усмивка

^_tweety_^
Мис Потайност
Мис Потайност

Пол Жена
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 24.03.2004 01:48:08
Еми имам една седмица да обмисля хубаво какво ще ги правя тия двамата. Аз уча в Бургас, а те и двамата са от Сливен (където аз съм родена и кадето прекарвам всеки weekend и всяка ваканция).

Тази вечер се чух и с двамата по телефона и стигнах до следното заключение - и двамата ревнуват. Всеки иска да му отделям някакво специално внимание и когато излизам с другия се чувства ощетен... Не знам ... Може би това са може би предните ми глупости, но просто така си мисля...

И, мамутче, споко... Познавам си стоката и ги знам колко са докачливи и двамата. Никога не бих ги подтиквала директно към нещо, защото винаги си обръщат рогите срещу мен като си усетят мъжкото его накърнено... Винаги пипам с памук, ама накрая им изваждам душичката и пак става на моето (не че се усещат де =)) А този път определено ще стъпвам ааадски внимателно...

^_tweety_^
Мис Потайност
Мис Потайност

Пол Жена
СтатусОфлайн

Re: Май е излишно да го казвам 
Мнение Добавено: 24.03.2004 01:56:53
mamuta написа:
да се справят със собствените си различия и детински закачки.

Хе - хе ... Много ме развесели с тези детински закачки Много щастлив Много щастлив Много щастлив Особено като си помисля, че става за момчета на твоята възраст =) Смеещ се Смеещ се Смеещ се

mamuta
Старо куче
Старо куче

Пол Мъж
СтатусОфлайн

Хаха 
Мнение Добавено: 24.03.2004 07:17:18
Ми те точно на моята възраст се правят такива глупости. Това е гранична възраст, когато все пак сме малко по-добре от тийнейджърите, ама не винаги сме стигнали до момента, когато можем да говорим за "истински мъж"! Подиграващ се

X-TIME
Супер активен
Супер активен

Пол Мъж
Възраст: 31
Регистриран: 29.11.2002
ASL пари: 0
Откъде е: Русе-София/вкл. и ЖП линията,да живее БДЖ!/
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 25.03.2004 14:43:56
Видях темата отдавна,но се чудех какво да ти отговоря .. затова изчаках да прочета някой друг отговор пък и да попитам някое друго приятелче .. така .. виж какво те съветвам аз.

Може би моят съвет е най-болезнен,но ти предлагам да ги оставиш и двамата и те ако те обичат па какъвто и да било начин ще те разберат.По-този начин ще си запазиш 2 приятелства.Ще ти дам пример със себе си,макар че не е точно сходна ситуацията,но все пак става дума за същотото.

Навремето супер много бях влюбен в едно момиче.След 3 месечни ухажвания накрая започнах да усещам как и тя май ме харесва.Бях готов да и предложа и може би ден-два ме деляха от това и бях сигурен,че ще постигна успех.В този момент ми казаха,че тръгнала с някъв.Вбесих се!Исках да го утрепя,исках момичето .. По-късно някак си се сближих с него,започнах да му помагам да я изненадва с подаръци и други глупости.По-този начин и досега той ми остана приятел и много ме харесва,защотото много му помогнах,а за момичето .. с нея си останахме само приятели дори и след като скъсаха.Тъй де важното,което искам да изтъкна тук е,че си запазих едно приятелство(това на момичето) и си намерих още едно(това на момчето).Ако бях постъпил по друг начин надали щеше да е така сега.

Искам да те посъветвам да не следваш моментните си силни чувства към някой,а да помислиш за бъдещето поне малко.Ами ако скъсаш с момчето,с което евентуално сега ще тръгнеш?Ще останеш "на сухо",защотото друготото вече надали ще ти обръща внимение .. мисли ..

горе
Преглед на ASL сайта на X-TIME Изпрати лично съобщение на X-TIME Изпрати писмо на X-TIME Посещение на сайт на този потребител извън ASL Skype име
^_tweety_^
Мис Потайност
Мис Потайност

Пол Жена
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 26.03.2004 03:05:30
Изобщо не си ме разбрал...

Имам си приятел с когото съм вече почти 9 месеца. Много съм щастлива с него. А другото момче ми е най-добрия приятел. Към него дори и да искам не бих могла да изпитвам други чувства освен братски. Той е като мой по-голям брат. Дори малкото ми братче го обича все едно е от семейството.

И двете момчета прекарват много време в къщи, както и аз у тях. Оставала съм да спя и при единия и при другия... Абе всичко си беше абсолятна идилия до скоро... И като че ли малко се поуталожиха нещата....

Този уийкенд няма да се прибирам към Сливен, защото в събота сутринта съм на олимпиада по литература и днес разбрах, че са се уговаряли да идват двамата да ме видят. От доста време им хваля една нова дискотека тук в Бургас и искали да дойдат хем да ме видят хем да идем на диско да се повеселим.

Още чакам обаче потвърждение на слуха, защото информацията изтече от трети човек, който е бил с тях като са си говорили ...

Боже ако знаете как се зарадвах че пак си говорят =)

Beatriche
Гърмян заек
Гърмян заек

Пол Жена
Възраст: 34
Регистриран: 05.11.2002
ASL пари: 20
Откъде е: Аксаково
Играчи
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 31.03.2004 15:57:13
Мисля, че трябва да изясниш сама на себе си какво чувстваш към всеки от двамата! Тогава ще можеш да прецениш как да постъпиш! Просто изборът ще се яви от самосебе си! Ако се налага да направиш жертва - ще я направиш в името на по-ценното за теб момче, а ако успееш да постигнеш някакво споразумение с двамата ... ще бъде много по-лесно! След като си наясно с чувствата си, можеш да кажеш на единия, че отношенията ти с него не зависят от мнението на другия. Така всеки ще се почувства по-сигурен в себе си и ще ти гласува по-силно и горещо доверие. Приятелството във всички случаи ще остане, ако ти запазиш връзка и с двамата. Щом се налага и не могат да те разделят помежду си - нека те се оправят! Ти нямаш място в този спор - той е момчешки! Нищо, че причината си ти! Спорът е техен!

Surfistkata
Гърмян заек
Гърмян заек

Пол Жена
Регистриран: 14.09.2002
ASL пари: 284
Откъде е: Варна

СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 14.04.2004 13:13:33
Не мисля, че проблема е глупав, по-скоро нормален за тази възраст, когато някой иска да има друг само за себе си, да не го "споделя" с друг - ревност. Но пиленце, ако той пожелае да не се виждаш с приятел 2, няма гаранция, че няма да поиска същото и за друг твой приятел...
Дано не се случи, но няма нищо по-лошо от ревниво гадже, което да ограничава свободата ти и да диктува постъпките ти.

горе
Преглед на ASL сайта на Surfistkata Изпрати лично съобщение на Surfistkata Посещение на сайт на този потребител извън ASL MSN Messenger ICQ номер
Веси
Фен на клуба
Фен на клуба

Пол Жена
Възраст: (скрита)
Регистриран: 12.05.2004

Групи: Богати
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 12.05.2004 14:01:15
И какво се случи в крайна сметка?
И аз съм в поводбна ситуация, обаче при мен готиното е, че гаджето ми и приятеля ми са най-добри приятели и никой не ревнува от другия и всичко е прекрасно, дори съм изненадана как мога да съм толкова близка с единия и гаджето ми да не ревнува или поне да не го показва. Но мое лично мнение, че твоето гадже, ако наистина те обича и държи на теб няма да те поставя в ситуация да правиш избор, а ако го направи ти си на ход да прецениш на кого от свамата държиш повече ...
Леле, в такива ситуации попадам и аз и моята най-добра приятелка и от 3 месеца все се занимавам с такива ситуации, само знам, че е крайно неприятно!!!
И всичко все пак си зависи от вас, особено много от теб!

горе
Преглед на ASL сайта на Веси Изпрати лично съобщение на Веси
^_tweety_^
Мис Потайност
Мис Потайност

Пол Жена
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 14.05.2004 01:16:50
Ами ... Какво стана в крайна сметка ли? Ами събрах ги на очна ставка и им обясних, че не желая и няма да избирам между приятелството си с едното момче и любовта на другото... Че ако държат на мен и ме обичат толкова, колкото аз тях, ще се съгласят да си съжителстваме мирно и тихичко тримата =) И успях... Или поне такива признаци дават засега... Все още усещам негодувание, когато изляза само с гаджето, когато искаме да си останем само двамата насаме, или когато отида само с приятеля на кафе, за да си поговорим за неговата любима, която е едно неимоверно вироглаво същество и ми иде да я набия, ама това е друг въпрос =) Обаче се справям де =) Излизаме доста по-често тримата и си прекарваме много весело =) Днес даже двамата ще участват заедно в едно радио предаване ... Много щастлив В общи линии обичам и двамата и много се радвам, че и те ме обичат толкова, че са готови да загърбят противоречията си заради мен :)

Димов
посетител

Мнение Добавено: 08.08.2004 22:06:41
^_tweety_^ написа:
Ами ... Какво стана в крайна сметка ли? Ами събрах ги на очна ставка и им обясних, че не желая и няма да избирам между приятелството си с едното момче и любовта на другото... Че ако държ ...

Ако познавах момиче като теб и, ако аз бях гаджето ти например , щях одабна да сüм скüсал ,това е голям ужас , да не се обиждаш де , но истината казвам.... Тъжен

горе
Покажи мнения:   
Начало на нова тема   Отговор на тема    Списък с клубове -> Любов  
На страница 1, 2  следваща
Страница 1 от 2

Изпрати имейл до приятел с връзка до този клуб

Скок на:  
Ти не можеш да започваш нови теми
Ти не можеш да отговаряш на мнения
Ти не можеш да променяш свои мнения
Ти не можеш да изтриваш свои мнения
Ти не можеш да гласуваш в анкети