НачалоНачало СтатииСтатии КлубКлуб ИгриИгри АлбумАлбум ЦентърЦентър За да видиш своите лични съобщения първо влез в сайта с твоите име и паролаКутия РегистриранеРегистриране ВходВход

Чуждестранната кухня На страница предишна  1, 2, 3
Сега в тази тема: регистрирани: няма, скрити: 0 и гости: 0
Начало на нова тема   Отговор на тема    Списък с клубове -> Кулинария за печат
Предишна тема :: Следваща тема  
Автор Мнение
pooh
Гърмян заек
Гърмян заек

Пол Жена

Регистриран: 26.02.2006
ASL пари: 4

СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 26.04.2006 12:11:35
Отговор с цитат Прати на приятел връзка към това мнение
Всички сме яли пица, но до колко се доближава до истинската, традиционна италианска пица е друг въпрос! Усмивка
В коя ли пицария не предлагат най-известната/а за мен и най-вкусната/-Маргарита, но е то как се приготвя/казват, че това е най-точната рецепта/:

ПРОДУКТИ:
350 г брашно
7 г суха мая
1 ч.л. захар
щипка сол
1 с.л. зехтин
250 мл топла вода
400 г консенвирани белени домати, нарязани
2 склидки чесън, пресовани
2 с.л. сух босилек или пресен, ситно нарязан
1 с.л. зехтин
2 с.л. доматено пюре
100 г моцарела, нарязана на филийки
4 с.л. настърган Пермезан
сол и черен пипер на вкус

ПРИГОТВЯНЕ:
Смесете сухата мая и захарта и 4 с.л. вода. Оставете на топло за около 15 мин да шупне. Пресейте брашното заедно със солта, сложете в голяма купа, направете дупка в средата. Там изсипете зехтина, маята и останалата вода и замесете тестото. След това сложете тестото на посипана с брашно повърхност и месете 4-5 минути. Върнете в купата, покрийте с кърпа и оставете да втаса (да увеличи обема си приблизително 2 пъти) на топло. Месете тестото още около 2 минути, разтеглете го с ръце и го разстелете в тавичка(или специална форма за печене на пица) с пръсти го разтеглете по краищата, за да бъде равно. Тестото трябва да бъде не по-дебело от 6 мм, защото ще се надуе при печенето. В тенджера сложете нарязаните консервирани домати, чесъна, магданоза, зехтина и солта в голяма тенджера. Варете около 20 минути, докато сосът се сгъсти. Добавете доматеното пюре и леко охладете. Намажете със доматения сос тестото за пицата, наредете отгоре парчетата моцарела и поръсете с настъргания пармезан и печете в загрята фурна при 200 градуса за около 20 мин. Поднася се гореща. Облизващ лице

toan
Мис Бля-бля
Мис Бля-бля

Пол Жена
Възраст: 35
Регистриран: 19.01.2006
ASL пари: 649
Откъде е: Бургас
Играчи, Приятелите на masterpiece207, Приятелите на ramona
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 27.04.2006 11:26:31
Най си обичам Българската кухня.
Обичам да похапвам и Италианска, ама много зле се отразява на килограмите ми, затова не си позволявам да ям често Засмян
Понякой път си хапвам и китайска, като любимото ми е ориза със зеленчуци, другите ястия със сосовете ми дразнят стомаха, много са мазни.

sladco_kotence
Фен на клуба
Фен на клуба

Пол Жена
Възраст: 30
Регистриран: 28.02.2005
ASL пари: 2
Откъде е: София
Групи: Играчи
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 27.04.2006 11:36:33
Ауу! Толкова да мразя китайско! Май съм една от малкото, които не обичат китайска храна. Ама много интересни истории съм чувала за това как я приготвят Много щастлив Не особено приятни. А иначе и аз най си обичам българската кухня. Просто не си падам много много експериментаторче
горе
Преглед на ASL сайта на sladco_kotence Изпрати лично съобщение на sladco_kotence Изпрати писмо на sladco_kotence Skype име
buchko
Изключително активен
Изключително активен

Пол Жена
Възраст: (скрита)
Регистриран: 21.07.2006
ASL пари: 36
Откъде е: Велико Търново
Играчи
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 24.07.2006 12:26:43
Не се безпокой sladco_kotence.И аз не съм почитателка на китайската кухня.Аз предпочитам италиянската и българската.Много искамв да опитам френската въпреки ,че не съм чувала много неща за нея. Засрамен

irma_E_super
Старо куче
Старо куче

Пол Жена
Възраст: 29
Регистриран: 19.04.2006
ASL пари: 100
Откъде е: Русе
Играчи, Приятелите на masterpiece207
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 24.07.2006 13:39:45
И аз мисля по този начин. Не ти препоръчвам френската. Ужасна е. Язък за хубавият им език.

flirtcheto
Кибик
Кибик

Пол Жена
Регистриран: 30.08.2006
ASL пари: 12
Откъде е: София

СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 31.08.2006 07:23:44
Българската кухня е великолепна,но не можем да отречем че и Италианската е много добра.Вие какво ще кажете
горе
Преглед на ASL сайта на flirtcheto Изпрати лично съобщение на flirtcheto
wicked_f
Фен на клуба
Фен на клуба

Пол Жена
Възраст: 35
Регистриран: 14.03.2004
ASL пари: 26
Откъде е: Плевен, живее в Брюксел
Играчи
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 04.09.2006 12:42:10
Китайската храна е боклук, за предпочитане пред нея е виетнамската, която е подобна, но значително по- вкусна. Белгийската кухня е нещо ужасяващо, така и продължавам да се стряскам като ми поднесат чиния с парче пъпеш (както си е с кората) и няколко парчета месце, нарязано на тънко. Основното ястие е примерно огромна чиния с картофено пюре (неподправено!), омешано с някакви зеленчуци (брюкселско зеле и моркови най- често), и върху купа пюре плüоснати две запечени наденици! Италианската бива- обаче вече ми писна, защото е твърде еднообразна- паста, паста, карпачо и пак паста. Испанската също е хубава, въпреки че някой неща са ми твърде пикантни.Ирландската е много яка- препоръчвам the Irish stew-яхнийка, ама много вкусна. Френската кухня не знам кой я беше оплюл по- горе, ама за мен е много добра- но истинската такава е само за ценители и крайно минималистична.
Обожавам да експериментирам с храните и по тая причина съм опитала безброй много кухни, повечето от тях в съответната страна. Двата безспорни фаворита за мене са българската и японската кухня. Българската си е наша- толкова разнообразна и вкуууусна. А японската е наистина изключителна- ще спомена само всеизвестното суши, маки (ролца от ориз, увити във водорасли и с парченце риба, авокадо или краставица във вътрешността) и сашими (много тънки парченца сüомга или риба тон, със специален сос). Също така и японските супички от гъбки и водорасли са направо ммммм... Оф аре че ми потекоха лигите :)

lo6o_mace
Слабо активен
Слабо активен

Пол Жена
Възраст: 28
Регистриран: 13.03.2006
ASL пари: 17
Откъде е: ot selo pi4kovci

СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 07.09.2006 21:11:57
Естествено че Китайско то е страхотно.Любими са ми оризът,пиле с чесън(мразя чесън но в това не се осеща). Смеещ се

горе
Преглед на ASL сайта на lo6o_mace Изпрати лично съобщение на lo6o_mace Изпрати писмо на lo6o_mace MSN Messenger
lovely_D
Клуб маниак
Клуб маниак

Пол Жена
Възраст: 23
Регистриран: 22.07.2006
ASL пари: 113
Откъде е: Видин
Групи: Богати, Играчи, Приятелите на marissa_cooper, Приятелите на niki_botec, Приятелите на ramona, Приятелите на Ашли_4, Приятелите на зорничка):
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 07.09.2006 21:49:51
АААММММММММ! КИТАЙСКАТА КУХНЯ Е ТОЛКОВА ВКУСНАААА!!!!!!!!!!!
Ето любимите ми ястия от китайската кухня: Облизващ лице

1-оризови спагети с три вида месо(има и само пиле телешко и свинско)
2-пиле със зеленчуци(в салатата има и бамбук! АМММ!!!)
Облизващ лице 3-пържен сладолед(това е сладолед в пържен хляб!) Облизващ лице
ТОВА Е!!!! АММММММММ! Облизващ лице

горе
Преглед на ASL сайта на lovely_D Изпрати лично съобщение на lovely_D Изпрати писмо на lovely_D Skype име
viv28
Мис Мери Джейн
Мис Мери Джейн

Пол Жена
Възраст: 43
Регистриран: 04.04.2005
ASL пари: 6
Откъде е: Пловдив
Групи: Модератори
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 27.04.2007 12:19:31
Сладоледа се пържи в паста "Патафри" и няма нищо общо с хляба, но ако на това ти прилича... няма лошо.
Иначе аз обожавам да експериментирам с храната, но не обичам да опитвам експериментите на някой друг, освен ако не знам съдържанието Много щастлив

За добрият човек не е нужно да има добри закони, за да се държи добре!
горе
Преглед на ASL сайта на viv28 Изпрати лично съобщение на viv28 Изпрати писмо на viv28 ICQ номер Skype име
Дени Ко
Жител на ASL град
Жител на ASL град

Пол Жена
Регистриран: 05.11.2004
ASL пари: 163
Откъде е: От тук - от там...
Групи: Приятелите на masterpiece207, Приятелите на ramona, Приятелите на Ашли_4
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 22.05.2007 12:15:56
Ами много обичам италиянска - пици,макарони...Макар,че са доста тежка и нездравословна храна..... Сконфузен

PrettyGreenEyes
Гърмян заек
Гърмян заек

Пол Жена
Регистриран: 23.09.2007
ASL пари: 50

Групи: няма
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 05.11.2007 18:04:58
Аз май не видях някой да е споменал арабската кухня Смеещ се и най- вече любимия ни дюнер, за който винаги виждам километрични опашки Смеещ се Ако съдя по него сигурно и другите арабски ястия са вкусни въпреки, че фалафелите например на мен изобщо не ми харесват, но с удоволствие бих опитала още някоя арабска кулинарийка Смеещ се
горе
Преглед на ASL сайта на PrettyGreenEyes Изпрати лично съобщение на PrettyGreenEyes Skype име
Покажи мнения:   
Начало на нова тема   Отговор на тема    Списък с клубове -> Кулинария  
На страница предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

Изпрати имейл до приятел с връзка до този клуб

Скок на:  
Ти можеш да започваш нови теми
Ти можеш да отговаряш на мнения
Ти не можеш да променяш свои мнения
Ти не можеш да изтриваш свои мнения
Ти не можеш да гласуваш в анкети

Версия на сайта 2.5 © 2002-2019 от gan ::: phpBB 2.X.XX club ©