НачалоНачало СтатииСтатии КлубКлуб ИгриИгри АлбумАлбум ЦентърЦентър За да видиш своите лични съобщения първо влез в сайта с твоите име и паролаКутия РегистриранеРегистриране ВходВход

Наказание за копиране на чужди произведения. На страница 1, 2, 3, 4  следваща
Сега в тази тема: регистрирани: няма, скрити: 0 и гости: 0
Начало на нова тема   Отговор на тема    Списък с клубове -> Твоето творчество за печат
Предишна тема :: Следваща тема  
Автор Мнение
gan
Администратор
Администратор

Пол Мъж
Възраст: (скрита)
Регистриран: 23.08.2002
ASL пари: 1580
Откъде е: ASL
Групи: Автори, Богати, Играчи, Приятелите на marissa_cooper, Приятелите на masterpiece207, Приятелите на ramona, Супер потребители
СтатусСкрит

Наказание за копиране на чужди произведения. 
Мнение Добавено: 03.07.2007 15:44:49
Отговор с цитат Прати на приятел връзка към това мнение
В темата на divo_kote със заглавие "Айде и аз малко" има събрани произведения които не са нейни.
Този клуб е за авторско творчество. Копирането на чужди произведения и продставянето им за свои е меко казано ИЗМАМА.

divo_kote получава наказание за неопределено време.
Според мен подобни лъжи трябва да се наказват с изгонване от сайта завинаги (или за много дълго време). Може да пишете в тази тема (може да пуснем и анкета) какво трябва да е според вас наказанието в подобен случай.

гугъл оптимизиране - лесно откриване на вашия сайт
горе
Преглед на ASL сайта на gan Изпрати лично съобщение на gan Посещение на сайт на този потребител извън ASL ICQ номер
deska
Модератор
Модератор

Пол Жена
Възраст: 29
Регистриран: 25.04.2006
ASL пари: 62
Откъде е: Ловеч
Групи: Богати, Модератори
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 03.07.2007 17:13:16
Според мен наказанието, което предлагаш, е прекалено жестоко. На всеки се случва да сгреши и трябва да му се даде шанс да се поправи. Според мен е справедливо да получи забрана за писане в клуб "Твоето творчество", както и да пише Статии. И може би след някаква глоба, това е достатъчно. Това, че потребителят е копирал нечие друго произведение, не значи със сигурност, че после няма да е съвестен гражданин на АСЛ град!

Учете граматика от кукумявките, нека кучетата хапят бълхите, нека летят печените пилета, нека по покривите растат питки и всички тръгнат с главата надолу! Един свят, обратен на света, предопределен от Бога, под претекст, че проповядват Божиите напътствия!
горе
Преглед на ASL сайта на deska Изпрати лично съобщение на deska MSN Messenger Skype име
sirena
Гърмян заек
Гърмян заек

Пол Жена

Регистриран: 21.02.2006
ASL пари: 10

Играчи, Приятелите на marissa_cooper, Приятелите на masterpiece207
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 03.07.2007 17:17:29
Аз също съм на това мнение. Трябва да има наказание, за да не се повтаря тази грешка. ИЗМАМИТЕ трябва да се наказват много строго, защото:
1. Подвежда хората, които ги четат.
2. Хората я хвалят и си мислят, че има голям талант.

Предлагам да има предупреждение и ако не се поправи - да се изгони.

Добре е също така да се направи и анкета. Така ще знаем мнението и на измамените.

Преглед на ASL сайта на sirena Изпрати лично съобщение на sirena
viv28
Мис Мери Джейн
Мис Мери Джейн

Пол Жена
Възраст: 43
Регистриран: 04.04.2005
ASL пари: 6
Откъде е: Пловдив
Групи: Модератори
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 04.07.2007 09:31:10
Аз съм раздвоена и не мога да кажа дали съм "за" или "против" изгонване, но е факт, че това момиче трудно възприема от дума, предвид броя на наказанията, които има до момента и предупрежденията от модераторите.

За добрият човек не е нужно да има добри закони, за да се държи добре!
горе
Преглед на ASL сайта на viv28 Изпрати лично съобщение на viv28 Изпрати писмо на viv28 ICQ номер Skype име
Дени Ко
Жител на ASL град
Жител на ASL град

Пол Жена
Регистриран: 05.11.2004
ASL пари: 163
Откъде е: От тук - от там...
Групи: Приятелите на masterpiece207, Приятелите на ramona, Приятелите на Ашли_4
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 04.07.2007 09:40:04
Аз мисля, че наказанието е справедливо. Съгласна съм да не пише за по-дългичко в ASL и въобще не мисля, че е прекалено. Ако сега й се размине, тя ще продължава да прави каквото си иска. Това е. Нарушаваш ли правилата - поемаш си последствията!

iguana_1
Гърмян заек
Гърмян заек

Пол Жена
Регистриран: 07.07.2006
ASL пари: 10
Откъде е: АSL
Групи: Играчи, Приятелите на krisi_kote, Приятелите на masterpiece207, Приятелите на niki_botec, Приятелите на Ашли_4
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 04.07.2007 11:09:44
Аз съм съгласна с наказанието! Разбирам да е копирала едно произведение, ама тя е написала 4 страници, което е прекалено! Мисля, че трябва да е наказана дълго време, след което вярвам, че няма да пробва пак да копира!
горе
Преглед на ASL сайта на iguana_1 Изпрати лично съобщение на iguana_1
sladkoto_mace
Мис Таен Агент
Мис Таен Агент

Пол Жена
Възраст: 26
Регистриран: 28.01.2006
ASL пари: 18
Откъде е: Благоевград
Групи: Богати, Играчи, Приятелите на krisi_kote, Приятелите на masterpiece207, Приятелите на niki_botec, Приятелите на ramona, Приятелите на Ашли_4, Приятелите на зорничка):
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 04.07.2007 14:00:22
Не мисля, че трябва да се забранява на потребителите да пишат в АСЛ. По този начин голяма част от наказаните ще престане да влиза тук и ще останат малко потребители. В последно време много хора се отказаха от АСЛ Сконфузен, а това не е никак хубаво според мен. Нека да има наказания, но да е нещо от сорта на забрана да се пише в определен клуб. Накажете я потребителката, че е копирала чужди произведения, но не я лишавайте от възможността да пише в АСЛ. Примерно може да има право да пише само в 2 или 3 клубчета известно време и после едва ли ще реши пак да копира нещо чуждо, а и едва ли наказанието й ще я накара да остави АСЛ! Усмивка

*За Тези Които Някога Съм Обичала Бих
Направила Всичко.....Но Не и Да Ги Обикна Отново.....**
горе
Преглед на ASL сайта на sladkoto_mace Изпрати лично съобщение на sladkoto_mace Посещение на сайт на този потребител извън ASL ICQ номер Skype име
viv28
Мис Мери Джейн
Мис Мери Джейн

Пол Жена
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 04.07.2007 23:05:24
Проблема на младите хора е, че не зачитат никакъв авторитет. За да бъде този сайт полезен за тях, трябва да ги научи на нещо, което училището или родителите не са успели, а именно, че всяко действие си има последствие и човек трябва да е готов да го понесе. Така когато един потребител системно нарушава правилата, а на всичкото отгоре всяко следващо нарушение е по-нагло от предишното, следва и всяко следващо наказание да е по-сериозно от предишното. Нима потребителите чели "нейните творения" не са останали излъгани и разочаровани? Те с какво са заслужили някой да им се подиграва така? Не мислите ли че коректните хора в сайта заслужават да имат повечко привилегии или поне да получават коректност насреща и обратно. И пак се връщам на това - всеки трябва да е готов да си носи последствията, без значение какво ще му донесат те.

горе
Преглед на ASL сайта на viv28 Изпрати лично съобщение на viv28 Изпрати писмо на viv28 ICQ номер Skype име
vanilia_1
Мис Сладкишче
Мис Сладкишче

Пол Жена
Възраст: 31
Регистриран: 30.03.2006
ASL пари: 230

Групи: Богати
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 05.07.2007 08:07:40
Не може един човек да си прави каквото му скимне, при положение, че тази потребителка вече е била наказвана вече 5 или 6 пъти - мислите ли, че тя си е научила урокът? И въобще колко пъти да я наказваме, докато разбере как да се държи?
Нейните провинения стават все по-нагли, наказват я за глупости, щото я мързи да спазва някакви правила.
А за наглото й държание спрямо творбите, които е копирала нямам думи. Да иска авторство за нещо, което не е нейно?! Не си е направила трудът даже измисли коментар за творбите, ами направо е копнала тези на авторите.
И ако не бяхме проверили какво? Щеше да си продължава наща да си копира чуждо творчество, да си го присвоява, но нали знаете, че това никъде не го толерират.

За конкретната потребителка мисля, че вече трябва да бъде изгонена от сайта, защото тя е доказала със своите постъпки, че не уважава сайта, хората които го посещават и даже хората от които е взела творбите.

А за останалите, които мислят да я последват и да си копират чуждо творчество, е най-добре да имат наказание, при което да нямат право да пишат никъде, за определен период и ако отново решат да се изхитрят - да бъдат изгонени.

Click here to see me naked!
горе
Преглед на ASL сайта на vanilia_1 Изпрати лично съобщение на vanilia_1
jani_pippi
Жител на ASL град
Жител на ASL град

Пол Жена
Регистриран: 19.12.2006
ASL пари: 46

Групи: Играчи, Приятелите на krisi_kote, Приятелите на marissa_cooper, Приятелите на masterpiece207, Приятелите на niki_botec, Приятелите на Ашли_4, Приятелите на зорничка):
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 05.07.2007 09:14:10
Аз пък предпочитам да е изгонен, отколкото да се върти на около. Нека си направи сметка и да се поучи с това наказание. Те си мислят, че модераторите не могат да открият тяхната измама, което за мен е и вид неуважение.
горе
Преглед на ASL сайта на jani_pippi Изпрати лично съобщение на jani_pippi Skype име
lovely_D
Клуб маниак
Клуб маниак

Пол Жена
Възраст: 23
Регистриран: 22.07.2006
ASL пари: 113
Откъде е: Видин
Групи: Богати, Играчи, Приятелите на marissa_cooper, Приятелите на niki_botec, Приятелите на ramona, Приятелите на Ашли_4, Приятелите на зорничка):
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 05.07.2007 16:37:36
Според мен пък не е така! Може например в началото да може да пише само в 2 клуба, които тя си избере и постепенно (може би по 2 клубчета на месец) да се отварят и други докато накрая не се отворят всички клубове. Пък ако повтори грешката си тогава наистина трябва да се накаже да не пише в сайта за дълго време (може би 2 месеца). Е, все пак според мен не трябва да се правят забрани от напрвимер 1 година. Защо ли? Ми щото момичето като не пише 1 година в сайта тя напълно ще забрави за него и няма да пише никога повече!

Имам и друго предложение което е подобно: Постепенно да се отварят клубчетата в които нарушилия правилата има най-малко мнения. Последно да се отвори любимият му/й клуб. Това е по-строго от предишното, за да не си повтарят повече грешките.

горе
Преглед на ASL сайта на lovely_D Изпрати лично съобщение на lovely_D Изпрати писмо на lovely_D Skype име
jani_pippi
Жител на ASL град
Жител на ASL град

Пол Жена

Групи: Играчи, Приятелите на krisi_kote, Приятелите на marissa_cooper, Приятелите на masterpiece207, Приятелите на niki_botec, Приятелите на Ашли_4, Приятелите на зорничка):
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 05.07.2007 16:39:55
ИЗГОНВАНЕ. Един човек започне ли още от началото да си позволява такива неща не спира. По- добре е да се изгони и да си знае урока вече.
горе
Преглед на ASL сайта на jani_pippi Изпрати лично съобщение на jani_pippi Skype име
lovely_D
Клуб маниак
Клуб маниак

Пол Жена
Възраст: 23
Регистриран: 22.07.2006
ASL пари: 113
Откъде е: Видин
Групи: Богати, Играчи, Приятелите на marissa_cooper, Приятелите на niki_botec, Приятелите на ramona, Приятелите на Ашли_4, Приятелите на зорничка):
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 05.07.2007 16:43:51
Ами ти казваш да си научи урока нали?! Това означава да не прави грешката повече. Ама като потребителя се ИЗГОНИ как ще си научи урока? Няма да може да влиза в сайта само заради едно нарушение. Да, трябва да си научи урока, но с наказание, а не с изгонване. Ако "грешката" се повтори, тогава може би вече трябва да се изгони, но на всеки трябва да се даде втори шанс.
горе
Преглед на ASL сайта на lovely_D Изпрати лично съобщение на lovely_D Изпрати писмо на lovely_D Skype име
viv28
Мис Мери Джейн
Мис Мери Джейн

Пол Жена
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 06.07.2007 10:11:34
Ванилия вече каза, че тази потребителка има вече 5 или 6 наказания. До кога да чакаме да се научи и поправи? Не вярвам че има такова желание.

горе
jani_pippi
Жител на ASL град
Жител на ASL град

Пол Жена

СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 06.07.2007 10:57:32
viv28 написа:
Ванилия вече каза, че тази потребителка има вече 5 или 6 наказания. До кога да чакаме да се научи и поправи? Не вярвам че има такова желание. ...

И аз мисля така. Ако бъде изгонена ще е най- добре.

горе
Покажи мнения:   
Начало на нова тема   Отговор на тема    Списък с клубове -> Твоето творчество  
На страница 1, 2, 3, 4  следваща
Страница 1 от 4

Изпрати имейл до приятел с връзка до този клуб

Скок на:  
Ти не можеш да започваш нови теми
Ти не можеш да отговаряш на мнения
Ти не можеш да променяш свои мнения
Ти не можеш да изтриваш свои мнения
Ти не можеш да гласуваш в анкети

Версия на сайта 2.5 © 2002-2019 от gan ::: phpBB 2.X.XX club ©

Сайтът се хоства от SEO хостинг.
Сайтът е оптимизиран от гугъл оптимизация - лесно откриване на вашия сайт