ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ!
НачалоНачало СтатииСтатии КлубКлуб ИгриИгри АлбумАлбум ЦентърЦентър За да видиш своите лични съобщения първо влез в сайта с твоите име и паролаКутия РегистриранеРегистриране ВходВход

Егоист ли е влюбеният? На страница 1, 2, 3  следваща
Сега в тази тема: регистрирани: няма, скрити: 0 и гости: 0
Начало на нова тема   Отговор на тема    Списък с клубове -> Любов за печат
Предишна тема :: Следваща тема  
Автор Мнение
Beatriche
Гърмян заек
Гърмян заек

Пол Жена
Възраст: 34
Регистриран: 05.11.2002
ASL пари: 20
Откъде е: Аксаково
Играчи
СтатусОфлайн

Егоист ли е влюбеният? 
Мнение Добавено: 14.12.2002 13:46:33
Отговор с цитат Прати на приятел връзка към това мнение
Мислите ли, че влюбеният човек е егоист?

praskovka
Изключително активен
Изключително активен

Пол Жена
Възраст: 30
Регистриран: 13.11.2002
ASL пари: 22
Откъде е: София

СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 14.12.2002 17:21:33
v kakav smisal?
горе
Преглед на ASL сайта на praskovka Изпрати лично съобщение на praskovka Изпрати писмо на praskovka ICQ номер
Beatriche
Гърмян заек
Гърмян заек

Пол Жена
Играчи
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 14.12.2002 17:42:05
Спрямо любимия си .. когато иска повече от това, което му дават .. когато изживява една връзка, незавимо от предполагаеми факт на трети човек ...

Surfistkata
Гърмян заек
Гърмян заек

Пол Жена
Възраст: 37
Регистриран: 14.09.2002
ASL пари: 284
Откъде е: Варна

СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 14.12.2002 19:16:27
Всеки човек е егоист, малко или много. Времената, в които живеем ни направиха такива, да мислим само и единствено за себе си. Ако ние сме добре, чак тогава можем да помислим и за някой друг.
И все пак, егоист ли е влюбеният? Не мисля. Според мен, когато си влюбен искаш да даваш, повече да даваш, отколкото да получаваш. Е, ако не получаваш нищичко, тогава се сещаш за егоизма, който при първоначалното увличане по отсрещния субект, е останал на заден план.

горе
Преглед на ASL сайта на Surfistkata Изпрати лично съобщение на Surfistkata Посещение на сайт на този потребител извън ASL MSN Messenger ICQ номер
bella_donna
Старо куче
Старо куче

Пол Жена
Възраст: 36
Регистриран: 01.10.2002
ASL пари: 6
Откъде е: Стара Загора
Групи: няма
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 14.12.2002 22:53:11
Не съм съвсем съгласна със Сърфистката. Времето не ни е виновно за нищо. Ние сме такива, каквито искаме да бъдем. Това си зависи от нас.
А що се отнася до влюбения е сложно да се каже. В един филм се обясняваше за разликата между любовта и страстта (the Love and the Lust). И уж страстта била, когато искаш само да взимаш, а любовта, когато искаш и да даваш от себе си и да вземаш от другия. Но това беше просто филм.
Иначе струва ми се има доста егоистични чувства в любовта. Като например, това че искаме човека да бъде само за нас, не искаме да го споделяме с други, които също може да го искат. Също и че искаме да прекарваме повече време с него, искаме да сме до него много повече, отколкото бихме били с когото и да било. Че искаме да се отделим от света и да бъдем едно цяло... и т.н.
Но дали всичко това е егоизъм или внимателно се компенсира и от това, което ние сме готови да направим за него.. Колко му позволяваме да вземе и на другия от нас. Това вече зависи и колко това, което чувства влюбения, е любов, потребносто да имаш любов, да даваш или да я споделяш.

.................. Леле, ама как го измислих само! Намигащ Подиграващ се

горе
Преглед на ASL сайта на bella_donna Изпрати лично съобщение на bella_donna Посещение на сайт на този потребител извън ASL MSN Messenger ICQ номер Skype име
Мойа
Старо куче
Старо куче

Пол Жена

Регистриран: 16.10.2002
ASL пари: 133

СтатусОфлайн

Егоист е. 
Мнение Добавено: 16.12.2002 16:04:15
Ама не към любимия, ами към всички останали. Като се влюбиш истински, си забравяш даже заглавието, да не говорим за приятелите, например. А те, понеже също са се влюбвали, са сни3xодителни, но само до време. И чакат да ти мине. Ами ако не ти мине? Ако от този миг нататък всичко, което е важно за теб, е вашето "ние"? :-))

... and they lived happily ever after...

Beatriche
Гърмян заек
Гърмян заек

Пол Жена
Играчи
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 16.12.2002 21:24:27
Влюбения е сляп, така ли е?
И след като е сляп .. способен ли е да разбере дали е обичан или просто някой прави компромиси в негово име? А ако не може да го разбере не иска ли от човека компромиси .. от които се нуждае .. и тогава не е ли егоист?

^_tweety_^
Мис Потайност
Мис Потайност

Пол Жена
Възраст: 33
Регистриран: 07.10.2002
ASL пари: 6
Откъде е: Бургас
СтатусОфлайн

Re: Егоист е. 
Мнение Добавено: 16.12.2002 23:32:02
Мойа написа:
Като се влюбиш истински, си забравяш даже заглавието...

Аз съм неспасяем случай ... Не само че си забравям заглавието като съм влюбена, ами и много други неща .... Може и главата си да забравя някъде някой ден ...

Мойа написа:
да не говорим за приятелите, например.

Тук обаче не съм съгласна ... Да, аз съм един 100% егоист когато съм влюбена... Искам да съм 25 чеса в денонощието с любимия човек... Но никога не бих пренебрегнала приятелите си или бих направила опит в егоизма си да го откъсна от неговите приятели....

Не... Според мен приятелството и любовта са си две различни емоции в живота... Не можеш само защото си влюбен, тотално да пренебрегнеш приятелите си или пък да откажеш среща на гаджето заради уговорка с friend-овете ... Ако истински държиш на тези хора колкото и голям егоист да си, ще намериш време за всички.... Да, вярно е, че на гаджето ще отделя повече време, но приятелите са за това за да те подкрепят но и за да не те оставят да се самозабравиш....

Beatriche написа:
Влюбения е сляп, така ли е?
И след като е сляп .. способен ли е да разбере дали е обичан или просто някой прави компромиси в негово име? А ако не може да го разбере не иска ли от човека компромиси .. от които се нуждае .. и тогава не е ли егоист?

Тук също имам възражения ....Е добре де, защо пък влюбения да е сляп ... Напротив ... Можеш да си разсеян и замечтан когато си влюбен, но възприятията ти са силно изострени ... В очакване да доловим знаците за любов от любимия човек долавяме и многото други чувства на приятелите които търпеливо понасят влюбената ни персона... Именно това е спирачката ни, както казва Мойя да се увлечем и случайно
Цитат:
да не ни мине
....

Beatriche
Гърмян заек
Гърмян заек

Пол Жена
Играчи
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 17.12.2002 20:28:43
Ами мисля, че е така .. защото за влбения човек има твърде голямо значение самата любов и обекта и ... за сметка на малките подробности .. а и на някои големи .. също ..

Cless
Старо куче
Старо куче

Пол Мъж
Регистриран: 10.10.2002
ASL пари: 0
Откъде е: Казанлък\Пловдив

СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 17.12.2002 22:39:16
Във всеки е генетично заложен егоизъм... нарича се "теоретичен цинизъм" или нещо каквото там беше Сконфузен
горе
Преглед на ASL сайта на Cless Изпрати лично съобщение на Cless Изпрати писмо на Cless Посещение на сайт на този потребител извън ASL ICQ номер Skype име
Beatriche
Гърмян заек
Гърмян заек

Пол Жена
Играчи
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 18.12.2002 20:07:54
Да, егоизма го има у всеки .. но дали се засилва към човека, в когото сме влюбени?

misty
Мис Фана ме липсата
Мис Фана ме липсата

Пол Жена
Регистриран: 10.11.2002
ASL пари: 63
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 20.12.2002 18:53:13
определено не, те са толкова погълнати от любовта си, че нямат време да мислят за себе си :)

горе
Преглед на ASL сайта на misty Изпрати лично съобщение на misty Изпрати писмо на misty Посещение на сайт на този потребител извън ASL ICQ номер Skype име
Beatriche
Гърмян заек
Гърмян заек

Пол Жена
Играчи
СтатусОфлайн

Примерна ситуация 
Мнение Добавено: 20.12.2002 19:19:33
misty написа:
определено не, те са толкова погълнати от любовта си, че нямат време да мислят за себе си :)

Ти обичаш. Искаш вминамие, нежност, ласки, благи думи и т.н. но по една или друга причина човека не ти ги дава. Не, че няма възможност, той сам избира дали да го направи или не .. но не ти ги дава. Ти се цупиш .. защото имаш нужда от това, но той продължава да не го прави, защото смята причините си за основателни. Карате се .. ти се сърдиш. Не е ли егоистично отношението ти по въпроса?

misty
Мис Фана ме липсата
Мис Фана ме липсата

Пол Жена
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 20.12.2002 22:50:04
Зависи за какъв период от време говорим. Ако са няколко дни, дори 2 седмици и аз наистина го обичам, не бих се цупила. А ако говорим за 3-4 седмици без да ми обръща грам внимание, е тогава аз не го наричам егоизъм.

За мен има разлика м/у това да си егоист и това да искаш просто да получиш малко внимание, за което търпеливо си изчакал. Усмивка

горе
Преглед на ASL сайта на misty Изпрати лично съобщение на misty Изпрати писмо на misty Посещение на сайт на този потребител извън ASL ICQ номер Skype име
misty
Мис Фана ме липсата
Мис Фана ме липсата

Пол Жена
СтатусОфлайн

още нещо... 
Мнение Добавено: 20.12.2002 23:01:43
misty написа:

Когато написах това имах предвид само отношенията м/у двамата влюбени. Иначе един влюбен човек би могъл да е егоист спрямо някой, който застрашава любовта му. Писала съм нещо по въпроса тук. http://www.asl-bg.com/club/viewtopic.php?t=588&start=15

горе
Покажи мнения:   
Начало на нова тема   Отговор на тема    Списък с клубове -> Любов  
На страница 1, 2, 3  следваща
Страница 1 от 3

Изпрати имейл до приятел с връзка до този клуб

Скок на:  
Ти не можеш да започваш нови теми
Ти не можеш да отговаряш на мнения
Ти не можеш да променяш свои мнения
Ти не можеш да изтриваш свои мнения
Ти не можеш да гласуваш в анкети

Версия на сайта 2.5 © 2002-2019 от gan ::: phpBB 2.X.XX club ©