ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ!
НачалоНачало СтатииСтатии КлубКлуб ИгриИгри АлбумАлбум ЦентърЦентър За да видиш своите лични съобщения първо влез в сайта с твоите име и паролаКутия РегистриранеРегистриране ВходВход

Някои приказки са страшни На страница предишна  1, 2, 3, 4  следваща
Сега в тази тема: регистрирани: няма, скрити: 0 и гости: 0
Начало на нова тема   Отговор на тема    Списък с клубове -> Твоето творчество за печат
Предишна тема :: Следваща тема  
Автор Мнение
lovely_D
Клуб маниак
Клуб маниак

Пол Жена
Възраст: 23
Регистриран: 22.07.2006
ASL пари: 113
Откъде е: Видин
Групи: Богати, Играчи, Приятелите на marissa_cooper, Приятелите на niki_botec, Приятелите на ramona, Приятелите на Ашли_4, Приятелите на зорничка):
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 25.07.2007 16:29:19
Отговор с цитат Прати на приятел връзка към това мнение
Оу, много беше хубаво! Направо невероятно! Много ми хареса! Не исках да свършва, беше много чувствено!
горе
Преглед на ASL сайта на lovely_D Изпрати лично съобщение на lovely_D Изпрати писмо на lovely_D Skype име
Малинче
Модератор
Модератор

Пол Жена
Възраст: 42
Регистриран: 26.10.2006
ASL пари: 8
Групи: Богати, Модератори
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 31.10.2007 15:42:23
От доста време не съм писала нищо ново, така че се засрамих и най-накрая снощи си намерих повод за малко драскане. Честно казано, бях провокирана, така че предполагам - трябва да съм благодарна на съответния човек. Това е така да се каже работния вариант и вероятно ще има доработка, но все пак...

Не мога да ти бъда вярна – мога да те обичам. Не мога да споделям с теб – мога да ти бъда опора. Не мога да ти говоря – мога да те слушам. Не мога да танцувам с теб – мога да ти посветя песен. Не мога да те гледам в очите – мога да погледна в душата ти. Не мога да те срещна – мога да си те представя. Не мога да те задържа – мога да те накарам да се връщаш. Не мога да страдам по теб – мога да те чакам. Не мога да съм любовта на живота ти – мога да съм твое вдъхновение. Не мога да те следвам надалеч – мога да съм тук, когато пак дойдеш. Не мога да плача дълго по теб – мога да ти дам една-единствена сълза. Не мога да говоря за теб – мога да те чувствам. Не мога да те помилвам с пръсти – мога да го направя с поглед. Не мога да ти издигна паметник – мога да те превърна в идеал. Не мога да те имам – мога да те искам. Не мога да държа ръката ти – мога да я докосна тайно под масата. Не мога да те накарам да ме обичаш – мога да те накарам да се нуждаеш от мен. Не мога да ти подаря моя снимка – мога да гравирам лика си върху душата ти. Не мога да ти дам пръстен – мога да целуна пръстите ти. Не мога да те радвам – мога да те успокоявам. Не мога да угася пожарите в теб – мога да запаля нови. Не мога да те спасявам от реалността – мога да й придам смисъл. Не мога да напиша името ти – мога да го дам на всеки мой час. Не мога да те сънувам – мога да те създам. Не мога да те направя щастлив – мога да те накарам да търсиш пътя към щастието. Не мога да ти показвам чувствата си – мога да ги докажа. Не мога да съм твоя любима – мога да съм твоя приятелка. Не мога да те търся – мога да те призова. Не мога да вървя след теб – мога да крача рамо до рамо с теб. Не мога да те омайвам като вино – мога да те убивам като отрова. Не мога да бъда парче от света ти – мога да съм целия ти свят. Не мога да съм част от живота ти – мога да съм част от съдбата ти. Не мога да живея с теб – мога да живея за теб.

Etchi
Модератор
Модератор

Пол Жена
Възраст: 48
Регистриран: 08.07.2007
ASL пари: 60
Откъде е: Варна
Групи: Модератори, Приятелите на ramona
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 01.11.2007 07:24:04
Много точно и замислящо...
Реалност, случване, съдба.

Поздрав за текста и усмивка за теб.

Преглед на ASL сайта на Etchi Изпрати лично съобщение на Etchi Изпрати писмо на Etchi Посещение на сайт на този потребител извън ASL ICQ номер Skype име
pink
Активен потребител
Активен потребител

Пол Жена
Възраст: (скрита)
Регистриран: 20.12.2006
ASL пари: 227

СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 01.11.2007 12:04:47
Много разтърсващо.СТРАХОТНО!!!

vili-sweet
Модератор
Модератор

Пол Жена
Възраст: 27
Регистриран: 05.03.2007
ASL пари: 30
Откъде е: София
Групи: Богати, Играчи, Модератори
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 15.12.2007 17:26:53
Като цяло всичките ти неща ми харесаха много - талантът ти не може да бъде отречен от никого. Стихотворенията ти са толкова истински, че докато ги четях се пренесох на тези места, хареса ми как разбираш самотата и различният ти поглед върху нея, хареса ми образът на "ТОЙ"... Нямам думи Малинче, мога само да се надявам, че един ден и моето вдъхновение ще стигне дотам. Усмивка

miranda95
Строго наказан
Строго наказан

Пол неопределен

Регистриран: 17.08.2007
ASL пари: 9

СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 05.01.2008 01:01:42
Влагаш чувства в това, което пишеш. Браво, прекрасни са!!!
горе
Преглед на ASL сайта на miranda95 Изпрати лично съобщение на miranda95
mir4etyyyy
Старо куче
Старо куче

Пол Жена

Регистриран: 13.06.2007
ASL пари: 0

Групи: Играчи, Приятелите на krisi_kote, Приятелите на marissa_cooper, Приятелите на masterpiece207, Приятелите на niki_botec, Приятелите на ramona, Приятелите на Ашли_4, Приятелите на зорничка):
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 05.01.2008 02:42:55
Прекрасно творчество. Не мога да ти напиша нищо, което още не знаеш, мога само да ти благодаря.
горе
Преглед на ASL сайта на mir4etyyyy Изпрати лично съобщение на mir4etyyyy Skype име
Малинче
Модератор
Модератор

Пол Жена
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 17.01.2008 21:49:49
Благодаря на всички за хубавите думи. Отдавна не бях писала нещо (имам предвид нещо, чийто обем да позволява да го постна тук), но ето какво се получи днес малко на прима виста! Усмивка Максимално кратко, без заглавие. Просто нещо, което беше така добро да се завърти в умам ми в подходящ момент. Да кажем, че са няколко думи за Приятеля. Не гаджето, а Приятеля като цяло. Онзи, който е цял живот някъде наоколо, а ти след двайсет години така и не можеш да разбереш защо не си се омъжила за него. Много просто - защото тогава вече няма да е Приятеля. Радостен

Виждам лист и химикал и искам да пиша за Него!
Защото ми липсва. Липсва ми неистово, нечовешки, нетърпимо. Липсва ми без да съм го виждала, без да го познавам, без дори да знам има ли го в действителност. И да е до мен, пак ще ми липсва. Има такива хора. Или няма, но на мен ми се иска да вярвам, че поне един такъв все пак съществува там някъде. Щом ми липсва, значи трябва да го има.
Нямало незаменими хора. Вярно е, но пък има такива, които трябва да срещнеш, за да придобие смисъл собственото ти съществуване. Някой, който да се превърне в твоето „тук и сега”. Някой, който да остави кървави следи от нокти – не по тялото, а по душата и сърцето ти. Някой, в чиито очи да се изгубиш завинаги, заразен навеки от самодивската болест, която той носи в себе си.
Зверски ми липсва! Не знам как изглежда. Не знам името му. Но знам, че всички бедствия и катастрофи, всички войни, всичката смърт по света са били само увертюра към неговото появяване.
Не е човек, с когото да се обвържа. Направя ли го, ще ме съсипе докрай. Не! Той е човек за приключение. За безсънни нощи. За сутрешен махмурлук след нощ, от която нищо не помниш и не си сигурен, че искаш да си спомниш. Човек, с когото да се изгубиш в планината. Човек, който с готовност би споделил смъртта ти, но ако се опита да сподели живота ти, и двамата ще рухнете. Човек, който ще те изпрати. Неговите очи ще си спомниш последни, докато умираш. Може би само тях си помнил и когато си се раждал.
Него не мога да обичам – безнадеждно е. Но мога да го чувствам като част от себе си. И липсата му боли като откъснато парче от тялото ми. Пари като току-що изгорено. В него няма романтика и въпреки това той може да е нейното олицетворение. Може да бъде откровен до болка. Да ти посочи всяка твоя грешка. Да го намразиш дори. Да бъде повод да преследваш своето собствено съвършенство.

Etchi
Модератор
Модератор

Пол Жена
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 17.01.2008 22:08:56
До болка си права Малинче.
Има такива хора и всеки който е преминал през такова случване, вече е променен.
В това "...но пък има такива, които трябва да срещнеш, за да придобие смисъл собственото ти съществуване.", а също и в това "Да бъде повод да преследваш своето собствено съвършенство." е синтезирана истината.
Просълзи ме... дълбоко в душата.

Поздрав и усмивка.

Преглед на ASL сайта на Etchi Изпрати лично съобщение на Etchi Изпрати писмо на Etchi Посещение на сайт на този потребител извън ASL ICQ номер Skype име
Малинче
Модератор
Модератор

Пол Жена
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 17.01.2008 22:16:35
Сега като се замисля... В един от първите броеве на българския "Плейбой" имаше една статия за Момичето По Всяко Време. Да приемем, че това е нещо далеч по-кратко за Момчето По Всяко Време.

Etchi
Модератор
Модератор

Пол Жена
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 17.01.2008 22:24:02
Не съм чела тази статия за която споменаваш, но това което ти си написала тук е много истинско.
Според мен, това е може би най-близката ни сродна душа.
Още веднъж те поздравявам.

dark_queen
Стар познат
Стар познат

Пол Жена
Възраст: (скрита)
Регистриран: 27.12.2007
ASL пари: 47

СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 02.02.2008 19:05:42
Останах без думи. Не знам какво да кажа. Нямам търпение да прочета други твои творби. Ръкопляскащ
горе
Преглед на ASL сайта на dark_queen Изпрати лично съобщение на dark_queen
Малинче
Модератор
Модератор

Пол Жена
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 17.11.2008 21:39:50
Сблъсках се с една стара любов. Буквално. На практика го отнесох пред блока, тичайки за среща с приятелка. Ако кажа, че нищо не трепна в мен, ще излъжа. Обаче... къде на майната си е отишла оная тръпка, дето преди десет години ми спираше и дишането, и сърцебиенето, пък и мозъчната дейност?!... Къде остана онова неистово желание да заровя пръсти в косите му, да потъна в очите му, да... Абе знаете. Голямата любов и т.н. Защото на тогавашната ми възраст всяка любов е Голяма, но тази беше Най-Голямата като че ли. В нея имаше и надежда, и отчаяние, и ярост, и страст, и... Спомням си, но някак си от разстояние. Видех ли го, не просто се губех в очите му, а направо се давех.
Само че тогава бях на двайсет, всичко беше на живот и смърт. То май в любовта, поне в началото, винаги е така – всичко или нищо! Всеки път е малък Армагедон. Всеки път се бориш като за последно. После уж поумняваме и започваме да гледаме по-практично на нещата. Мен ако питате обаче, просто ставаме по-страхливи и започва да не ни стиска да се отдаваме така безмилостно. Елементарно – когато се опариш няколко пъти, започваш да избягваш огъня. А пък на точно тоя огън се опарих дори не веднъж, а два пъти. То когато му е писано на човек...
Обаче днес, от позицията на трийсет и една годишна мога да кажа, че ми липсва. Липсва ми подкосяването в краката, липсва ми неспособността да мисля за нещо друго, липсва ми онова чувство, че съм готова да разцепя света като порцеланова чинийка в името на някого. Не конкретно заради този човек, а по принцип. Липсва ми желанието да му посветя стих. Липсва ми „болката отляво”, за която пееше навремето Васил Найденов. Липсва ми типично младежкия ентусиазъм, който влагах във всяка емоция. Днес вече съм способна да му кажа: „Искам да съм с теб, но мога и без теб.” Принципно говоря. Липсва ми онова усещане да не можеш без някого на никаква цена.
Днес съм свободна. Днес мога да си тръгна от всеки. И това не ми харесва – не усещам да съм спечелила нещо. Чувствах се по-свободна в оковите си. Все още мога да се влюбя и то силно, безапелационно и болезнено, но никога със същото тотално отдаване. Никога дотолкова, че да не виждам и втората пътека, по която мога да тръгна сама.

ana_bel
Слабо активен
Слабо активен

Пол Жена
Възраст: 47
Регистриран: 14.06.2006
ASL пари: 50

СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 18.11.2008 22:58:52
Слънчице И кафявото, и червеното, и лилавото - прекрасни са! Ти успяваш да намериш най-добрите думи за нещо смътно и полуосъзнато у повечето от нас, което кристализира в творбите ти. Благодаря ти! Усмивка
горе
Преглед на ASL сайта на ana_bel Изпрати лично съобщение на ana_bel
Малинче
Модератор
Модератор

Пол Жена
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 17.12.2008 23:53:52
Не е ново, копирам си го от друго място, на което го пуснах преди време. Усмивка

Една колежка наскоро ми сподели, че изпитва див ужас от пеперуди, моля ви се. Помислих си: „А стига бе! Шантаво е.” Обаче факт! Та това ме накара да направя набързо една скоростна рекапитулация на собствените си страхове. Колко от тях са ирационални и колко си имат своята основателна причина? За кои от тях мога да дам точно определение и за колко от тях не, дори и животът ми да зависи от това?...
Разбира се, на първо място без да се замислям слагам паяците. Всъщност плаши ме всичко, оборудвано с повече от четири крака и две очи. Напълно ирационално, но и напълно непреодолимо.
Страх ме е и от игли. От тях изгубих безкрайно ценен за мен човек.
Страх ме е от публични изяви. Затова вършея тук. :о)
Страх ме е от кучета, но само от дребните породи. С големите нямам проблеми. Не мога да си го обясня и това.
Страх ме е от смъртта, но не от моята (докато сме живи, всички сме безсмъртни, нали така?), а от смъртта на хората, които обичам. Моята все някак ще я преживея.
Страх ме е от самотата. От онази самота, в която искаш да кажеш нещо на някого, а няма на кого. Или по-лошо – има някой там отсреща, но той изобщо не иска и не може да те разбере.
Страх ме е от времето, макар да съм още млада. Откъдето и да го погледне човек, не води към добър край.
Страх ме е от примирението. Не искам да изгубя тръпката от това да заставам срещу лицимерието, фалша и тесногръдието на духовно ампутираните душици.
Страх ме е от пропуснатите възможности. От мисълта, че някои от тях съм ги пропуснала по съвсем глупашки начин, а реванш няма да има.
Страх ме е от забравата. Не, не че мен ще ме забравят – не искам аз да забравя.
Страх ме е от прекалено сериозното отношение. Харесва ми да мога да се смея на нещата, които не мога да променя или избегна.
Страх ме е от мисълта, че един ден няма да има за какво да копнея.
Страх ме е да не изгубя способността си да се влюбвам до сълзи.
Страх ме е от онези, които съжалявам. Не искам да заприличам на тях...
Страх ме е от самия страх. Затова се опитвам да заставам срещу него, все едно колко крака и очи има.

Покажи мнения:   
Начало на нова тема   Отговор на тема    Списък с клубове -> Твоето творчество  
На страница предишна  1, 2, 3, 4  следваща
Страница 3 от 4

Изпрати имейл до приятел с връзка до този клуб

Скок на:  
Ти не можеш да започваш нови теми
Ти не можеш да отговаряш на мнения
Ти не можеш да променяш свои мнения
Ти не можеш да изтриваш свои мнения
Ти не можеш да гласуваш в анкети

Версия на сайта 2.5 © 2002-2019 от gan ::: phpBB 2.X.XX club ©

Сайтът се хоства от SEO хостинг.
Сайтът е оптимизиран от гугъл оптимизация - лесно откриване на вашия сайт