ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ!
НачалоНачало СтатииСтатии КлубКлуб ИгриИгри АлбумАлбум ЦентърЦентър За да видиш своите лични съобщения първо влез в сайта с твоите име и паролаКутия РегистриранеРегистриране ВходВход

Любов = болка На страница предишна  1, 2, 3, 4
Сега в тази тема: регистрирани: няма, скрити: 0 и гости: 0
Начало на нова тема   Отговор на тема    Списък с клубове -> Любов за печат
Предишна тема :: Следваща тема  
Автор Мнение
vili-sweet
Модератор
Модератор

Пол Жена
Възраст: 27
Регистриран: 05.03.2007
ASL пари: 30
Откъде е: София
Групи: Богати, Играчи, Модератори
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 18.05.2008 22:09:00
Отговор с цитат Прати на приятел връзка към това мнение
Точно това казах и аз, че несподелената любов рядко се превръща в нещо повече... иначе сигурно нямаше да се казва така.... Учуден

Малинче
Модератор
Модератор

Пол Жена
Възраст: 42
Регистриран: 26.10.2006
ASL пари: 8
Откъде е: Видин
Групи: Богати, Модератори
СтатусОфлайн

Re: Любов = болка 
Мнение Добавено: 23.06.2008 09:33:47
zvezdi4ka написа:
Защо мислите че това чувство се превъзнася?
Защото е кратко! Няма вечна любов. Защо мислите че платината
е един от най-търсените и скъпи метали? Защото е рядкост!
Съжалявам, но аз няма да се съглася само с 5мин любов, 5 месеца, или най-много 6! Колкото и да обичаш от другата страна не е същото, никога няма да ти помогнат, няма да те подкрепят винаги, все ще се издънят! И тогава разбираш, че така блянуваната любов я няма. Физическо привличане или страст не знам, може би задължение към другия...

Чувството се превъзнася, защото когато си влюбен, така да се каже, ти идва музата и ти се иска да го изкрещиш на целия свят - все едно дали утре въпросното чувство няма да се превърне в сиво безразличие. Това, че утре няма да го има, не значи, че изобщо не е съществувало или не е било истинско. В любовта няма срокове и предварителни договорки, няма подпис и печат (освен в ритуалната зала евентуално, но това е друго нещо Радостен , пък и там също не дават гаранции). Тя няма сертификат за качество, нито гаранционна карта.
И другото! Защо винаги пък да се дъни другият? Защо не допуснем, че издънката може да дойде и от наша страна? Разбира се, винаги е било трудно да си признаем такива грешки, но се случват. Неоправдани очаквания, нарушени обещания и т.н. Правим ги и ни ги правят. Такъв е животът. Никой не е казал, че любовта е еквивалент на вечно ухаещ на рози пухкав облак, върху който двама души денонощно се гледат в очите.
Иначе за задължението към другия съм съгласна. Но и задължението е двупосочно, защото не върви аз сам да очаквам, а той/тя само да е задължен да дава без да изисква. Любовта преди всичко е партнüорство, а не зависимост на единия от другия. Усмивка

vili-sweet
Модератор
Модератор

Пол Жена
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 24.06.2008 11:21:39
По повод изказването на zvezdi4ka се сетих за една мисъл:''По-добре да изпиташ болката от любовта и да я изгубиш, отколкото никога да не си я намирал''. Аз напълно подкрепям този, който го е казал.

MasterCop
Мистър Таен агент
Мистър Таен агент

Пол Мъж
Възраст: 47
Регистриран: 08.09.2004
ASL пари: 94
Откъде е: 42° 26' N, 25° 39' E
СтатусОфлайн

Re: Любов = болка 
Мнение Добавено: 07.08.2008 08:39:12
zvezdi4ka написа:
1. Защо мислите че това чувство се превъзнася?
Защото е кратко! Няма вечна любов...
2. Съжалявам, но аз няма да се съглася само с 5мин любов, 5 месеца, или най-много 6!...
3. Колкото и да обичаш от другата страна не е същото, ...
4. Физическо привличане или страст не знам, може би задължение към другия...

В случая, защо идва болката? Звездичка къде греши?

1. Истинската Любов никога не е кратка! Кратка е например "любовта за една нощ" Засмян Любовта е вечна и е побеждавала дори смъртта и то не веднъж!
2. Къде греши тук - Няма да се съгласиш с какво? Да Искаш не е Любов!
3. А тук - Не ползвай везни да мериш чувствата - ти обичай истински, пък остави другия да сгреши искайки! Тогава ще има ли болка? Ще има, само ако започнеш да мериш колко си дала, пък той как не ти е върнал! Това не е бартерна сделка! Искате ли да обичате истински, оставете здравият разум за бизнеса - той не върши работа тук, дори пречи!
4. Е, за това все още ви е рано - когато любовта се превърне в задължение вече ще станали самите вие родители Много щастлив Ще сте изпитали всичко онова, за което говоря (е поне някои) и "вашите камъни вече ще могат сами да мелят брашно" Намигащ Не веднъж съм се шегувал, че "Жената плаща за брака със секс, а мъжът плаща за секса с брак" Засмян но това е друга тема...

If you pick up a starving dog and make him prosperous, he will not bite you. This is the principal difference between a dog and a man. Mark Twain
горе
Преглед на ASL сайта на MasterCop Изпрати лично съобщение на MasterCop Изпрати писмо на MasterCop Посещение на сайт на този потребител извън ASL MSN Messenger ICQ номер Skype име
Катеринка
Много активен
Много активен

Пол Жена
Възраст: 38
Регистриран: 10.08.2004
ASL пари: 56
Групи: Играчи
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 08.08.2008 08:24:32
Добре де, това пък не е ли най-сладката болка?
А по повод загубите и тн, една приятелка казваше:

По-добре да си обичал и загубил, отколкото да си завреш отверка в носа Засмян Смеещ се

Абсолютно е права Подиграващ се

Преглед на ASL сайта на Катеринка Изпрати лично съобщение на Катеринка Изпрати писмо на Катеринка
MasterCop
Мистър Таен агент
Мистър Таен агент

Пол Мъж
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 09.08.2008 14:40:39
За мен няма сладка болка! Щом е болка, не трябва да ти се услажда... иначе щях да ходя с един куфар отверки... Много щастлив

If you pick up a starving dog and make him prosperous, he will not bite you. This is the principal difference between a dog and a man. Mark Twain
горе
Преглед на ASL сайта на MasterCop Изпрати лично съобщение на MasterCop Изпрати писмо на MasterCop Посещение на сайт на този потребител извън ASL MSN Messenger ICQ номер Skype име
Катеринка
Много активен
Много активен

Пол Жена
Възраст: 38
Регистриран: 10.08.2004
ASL пари: 56
Групи: Играчи
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 11.08.2008 08:38:06
Може да се прав, може да не си. Вчера ми се случи нещо, водих един разговор и много мислене ми се събра. Сега много от нещата дето съм си мислила изглеждат съвсем различно и ... не съм била права и то хич.

Преглед на ASL сайта на Катеринка Изпрати лично съобщение на Катеринка Изпрати писмо на Катеринка
MasterCop
Мистър Таен агент
Мистър Таен агент

Пол Мъж
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 14.08.2008 12:38:49
Мдаа, Любовта има силата да те промени! Тя може да те качи в облаците, когато идва от сърцето и чиста и неподправена, или да те срине и унищожи ако се опиташ да я използваш за низки цели и желания!

горе
vili-sweet
Модератор
Модератор

Пол Жена
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 30.08.2008 20:18:40
Цялата тая работа със ''сладката'' болка според мен идва от това, че мислейки за този човек те боли, но в съзнанието ти изникват и много приятни чувства, спомени, онази тръпка, която си имал, и оттам идва това усещане.... Учуден

Малинче
Модератор
Модератор

Пол Жена
Възраст: 42
Регистриран: 26.10.2006
ASL пари: 8
Откъде е: Видин
Групи: Богати, Модератори
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 10.09.2008 23:45:58
Наскоро четох за някакво изследване, с което научно било доказано, че разбитото сърце боли повече от физическа рана. Сконфузен Това някак си не звучи окуражително.

vili-sweet
Модератор
Модератор

Пол Жена
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 11.09.2008 10:58:04
Сигурно е вярно. Физическата рана може да се лекува, а как може да се лекува нещо, което на практика го няма физически? Сконфузен

Smile`Baby`:)
Активен потребител
Активен потребител

Пол Жена
Възраст: (скрита)
Регистриран: 12.09.2008
ASL пари: 37
Откъде е: From the moon :)
Играчи
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 12.09.2008 16:07:15
Незнам но за мен лично трябва да се изпита това чувство.Дали после ще те боли,защото си открила неподходящия човек или ще си най-щастливия тъй като най-сетне си открил любовта...Никой не може да ти каже какво може да стане!Не винаги има само болка и празнота,няма да разбереш докато не опиташ...Но всеки сам избира дали да се довери на чувствата си или да просто да ги подтисква от изблици на страх!Но всъщност и в двата случая може да изпиташ болка,болка от раздяла или ако си открила любовта си но те е било страх да се отдадеш на чувствата си... Усмивка
горе
Преглед на ASL сайта на Smile`Baby`:) Изпрати лично съобщение на Smile`Baby`:)
Покажи мнения:   
Начало на нова тема   Отговор на тема    Списък с клубове -> Любов  
На страница предишна  1, 2, 3, 4
Страница 4 от 4

Изпрати имейл до приятел с връзка до този клуб

Скок на:  
Ти не можеш да започваш нови теми
Ти не можеш да отговаряш на мнения
Ти не можеш да променяш свои мнения
Ти не можеш да изтриваш свои мнения
Ти не можеш да гласуваш в анкети

Версия на сайта 2.5 © 2002-2019 от gan ::: phpBB 2.X.XX club ©