ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ!
НачалоНачало СтатииСтатии КлубКлуб ИгриИгри АлбумАлбум ЦентърЦентър За да видиш своите лични съобщения първо влез в сайта с твоите име и паролаКутия РегистриранеРегистриране ВходВход

За Роднините и Приятелите На страница предишна  1, 2
Сега в тази тема: регистрирани: няма, скрити: 0 и гости: 0
Начало на нова тема   Отговор на тема    Списък с клубове -> Любов за печат
Предишна тема :: Следваща тема  
Автор Мнение
misty
Мис Фана ме липсата
Мис Фана ме липсата

Пол Жена
Възраст: 33
Регистриран: 10.11.2002
ASL пари: 63
Откъде е: София
Групи: няма
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 09.03.2007 22:27:29
Отговор с цитат Прати на приятел връзка към това мнение
А добре, като Пепич каза, че всеки е подходящ за споделяне на различни неща... Де да знам, ако съпругата ти е най-добрият приятел и най-обичаният човек, не е ли логично да си споделяш с нея всичко, което споделяш и с останалите си приятели? Оглеждащ се

Преди няколко дни мислех да пусна една тема "Жената - най-добрият приятел на човека!", писах, писах и после се отказах...

горе
Преглед на ASL сайта на misty Изпрати лично съобщение на misty Изпрати писмо на misty Посещение на сайт на този потребител извън ASL ICQ номер Skype име
pepic
Мистър Отворко
Мистър Отворко

Пол Мъж
Възраст: 48
Регистриран: 18.06.2006
ASL пари: 253
Откъде е: Пловдив
Богати
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 09.03.2007 22:35:23
Ами просто в живота има теми и ситуаций в който да споделиш с този който най много обичаш или е най добрия ти приятел не е достатъчно или по точно не е правилно защото по една или друга причина не би могъл да те разбере или помогне да речем. Защо тогава излишно да го товаря?

А иначе Мастъра да ме прощава ама бележата за обидата беше във връзка със друго ама като ставам постояно напред назад да нахраня кученце... Засрамен Така че извинения Усмивка

Мистър Таен агент
Мистър Таен агент

Пол Мъж
Възраст: 47
Регистриран: 08.09.2004
ASL пари: 94
Откъде е: 42° 26' N, 25° 39' E
Групи: Богати, Играчи, Модератори
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 10.03.2007 17:32:14
pepic написа:
Ами просто в живота има теми и ситуаций в който да споделиш с този който най много обичаш или е най добрия ти приятел не е достатъчно или по точно не е правилно защото по една или друга причина не би могъл да те разбере или помогне да речем. Защо тогава излишно да го товаря?

Истинския приятел ще ти помогне във всяка ситуация, защото ще е наблизо и с него има вероятност да споделяш повече. А чичо ти, който си живее със семейството си в Горно Нанадолнище едва ли ще е в течение на нещата и няма как да го занимаваш с твоите ежедневни проблеми....

If you pick up a starving dog and make him prosperous, he will not bite you. This is the principal difference between a dog and a man. Mark Twain
горе
Преглед на ASL сайта на MasterCop Изпрати лично съобщение на MasterCop Изпрати писмо на MasterCop Посещение на сайт на този потребител извън ASL MSN Messenger ICQ номер Skype име
deska
Модератор
Модератор

Пол Жена
Възраст: 29
Регистриран: 25.04.2006
ASL пари: 62
Откъде е: Ловеч
Групи: Богати, Модератори
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 30.03.2007 20:17:09
nadejda_tsenova написа:
За роднините сте прави... повече ценя приятелите си, отколкото роднини като първите си братовчеди, които са идвали два пъти и двата пъти ми вгорчиха животеца, колкото и да се опитвах да ги обикна. Тъжен ...

Напълно съм съгласна с Надето,защото няма значение кръвната връзка,а това колко наистина близък чувстваш някого до себе си.Бих препочела да съм в компанията на приятелите,с които прекарвам времето си,отколкото някакви непознати братовчеди,които са твърде различн от мен.А що се отнася до любимия човек-той винаги е на първо място по простата причина,че когато си влюбен,мислиш най-много за него и преувеличаваш добрите му качества.

Учете граматика от кукумявките, нека кучетата хапят бълхите, нека летят печените пилета, нека по покривите растат питки и всички тръгнат с главата надолу! Един свят, обратен на света, предопределен от Бога, под претекст, че проповядват Божиите напътствия!
горе
Преглед на ASL сайта на deska Изпрати лично съобщение на deska MSN Messenger Skype име
vili-sweet
Модератор
Модератор

Пол Жена
Възраст: 27
Регистриран: 05.03.2007
ASL пари: 30
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 31.01.2008 22:05:14
Да допълня, че понякога хич не е за гордост кой ти е рода. Учуден Като се замисля имам около 30 втори братовчеда, кой от кой по-лош и направо пропаднал! Май съм един от малкото читави плодове от тази страна на рода ми. Много щастлив
Любовта в живота ми не може да се сравнява, защото към различните хора тя е различна! Не мога да обичам баба ми и дядо ми например така, както обичам майка ми, която освен, че ми е дала живот е и най-близкият ми приятел. Като се включи вече и любовта към останалата част от обкръжението ти... Стана много объркано. Учуден Аз лично не знам да може да се степенува любовта и да се правят някакви кой знае какви разграничения.

PrettyGreenEyes
Гърмян заек
Гърмян заек

Пол Жена
Възраст: (скрита)
Регистриран: 23.09.2007
ASL пари: 50

СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 18.02.2008 19:09:41
Естествено, че роднините след трето коляно вече не влизат в почти никоя класация, камо ли пък да става въпрос да изпитваме чувства към тях. Но все си мисля, че семейството трябва да е най- важно в живота на човек и то ако може под семейство да разбираме родителите и най- близките роднини. За съжаление, обаче не е така... опираме до роднините само когато няма накъде вече, а приятелите винаги идват и си отиват колкото и да ги обичаме... А не е правилно семейството да остане последна дупка на кавала след определен момент в живота на човек. Аз никак не съм близка с майка ми и баща ми и именно за това съжалявам много. От друга страна, баба ми беше най- блзикият човек в живота ми преди да почине и определено беше на- добрият ми приятел...
горе
Преглед на ASL сайта на PrettyGreenEyes Изпрати лично съобщение на PrettyGreenEyes Skype име
Etchi
Модератор
Модератор

Пол Жена
Възраст: 48
Регистриран: 08.07.2007
ASL пари: 60
Откъде е: Варна
Групи: Модератори, Приятелите на ramona
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 18.02.2008 22:17:29
Съжалявам че ще повторя мнението на хора вече писали по темата, но такъв е живота ни - сходни ситуации.
На първо място са съпруга ми (който ми е роднина по избор, но и приятел) Смеещ се и роднините ми (двамата ми сина които освен кръвни роднини са ми и приятели) Смеещ се.
Разбира се след тях не мога да пренебрегна и силната връзка - обич и привързаност към родителите ми и брат ми ( и неговото семейство - съпруга и деца)... ако продължа така мога да изброявам още много хора които са ми роднини – кръвни и доведени.Радостен
Там някъде в редицата са и приятелите, но не забравяйте че рано или късно всички те създават свое семейство и то става първостепенно за всеки от тях.

Преглед на ASL сайта на Etchi Изпрати лично съобщение на Etchi Изпрати писмо на Etchi Посещение на сайт на този потребител извън ASL ICQ номер Skype име
misty
Мис Фана ме липсата
Мис Фана ме липсата

Пол Жена
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 04.05.2008 11:03:17
РАЗБРАХ!!!!

Много щастлив

Хората са казали, че никой не си избира семейството и роднините, но... Съпругът/съпругата е семейство, което сам си си избрал! Логично е да го/я обичаш най-много.

горе
Преглед на ASL сайта на misty Изпрати лично съобщение на misty Изпрати писмо на misty Посещение на сайт на този потребител извън ASL ICQ номер Skype име
vili-sweet
Модератор
Модератор

Пол Жена
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 04.05.2008 11:57:58
Не си ги избираш, но ако все пак си попаднал на прекрасно семейство (с което за мое щастие мога да се похваля Усмивка ), според мен няма причина да не обичаш много хората, които са ти дали живот.

MasterCop
Мистър Таен агент
Мистър Таен агент

Пол Мъж
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 05.05.2008 11:48:13
misty написа:
...
Хората са казали, че никой не си избира семейството и роднините, но... Съпругът/съпругата е семейство, което сам си си избрал! ...

Мислиш ли, че знаеш със сигурност какъв си избрала?! Повярвай ми - чиста лотария е! Много щастлив Новият съпруг не е като новият автомобил - гаранционният му срок е променлива величина Засмян !

If you pick up a starving dog and make him prosperous, he will not bite you. This is the principal difference between a dog and a man. Mark Twain
горе
Преглед на ASL сайта на MasterCop Изпрати лично съобщение на MasterCop Изпрати писмо на MasterCop Посещение на сайт на този потребител извън ASL MSN Messenger ICQ номер Skype име
misty
Мис Фана ме липсата
Мис Фана ме липсата

Пол Жена
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 12.05.2008 16:44:54
MasterCop написа:
misty написа:
...
Хората са казали, че никой не си избира семейството и роднините, но... Съпругът/съпругата е семейство, което сам си си избрал! ...

Мислиш ли, че знаеш със сигурност какъв си избрала?! Повярвай ми - чиста лотария е! Много щастлив Новият съпруг не е като новият автомобил - гар ...

Може да не знаеш какъв точно си си избрал, но знаеш точно какъв искаш да го направиш. Дали ще успееш... Не се знае.
Нямам много опит в браковете... Много щастлив
Обаче съм чувала, че хората се променят след голямото аху-иху.

Както казва съпругът на една моя позната (младоженци са), по повод на това каква талантлива домакиня е тя - "Талантът се възпитава". Нещо в тоя смисъл беше... Много щастлив

горе
MasterCop
Мистър Таен агент
Мистър Таен агент

Пол Мъж
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 13.05.2008 02:10:37
Така е - "Талантът" наистина се възпитава! Това "възпитание" трае приблизително 7 години... След това, кой научил, научил! Защото много хора (предимно незапознати с ходенето по тънкия лед С очила ) ги разправят някакви за равенство между половете и разни дрън-дрън теорий... Никакво равенство няма! През тези 7 години се води истинска битка и се избира водач - щото да си водач в живота не е звание по наследство! То се печели и подлежи постоянно на проверка! А без водач става баснята "Орел, рак и щука" - всеки тегли в различни посоки! Да си водач тук е по-скоро отговорност, отколкото привилегия! Може би сте чували определението "Мъж под чехъл" Много щастлив - това е мъж загубил лидерската позиция Сконфузен Случват се и такива срамни положения и те са по-скоро за назидание и пример на слабост, неприсъща на силният пол! Защото тук не трябва само сила - трябва и акъл! Много щастлив Затова казах "тънък лед" - не се ли научиш да ходиш по него - потъваш и започваш да обвиняваш другия, че бил еди какъв си, че брака бил отживелица и т.н. - като лисицата дето викала че гроздето било кисело... щото не можела да го стигне Бърборещ

горе
Малинче
Модератор
Модератор

Пол Жена
Възраст: 42
Регистриран: 26.10.2006
ASL пари: 8
Откъде е: Видин
Групи: Богати, Модератори
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 23.06.2008 09:19:54
Отдавна си мисля по тази тема...
Не съм от хората, които особено много държат на роднините си, само защото са ми кръв. Разбира се, държа на семейството си и... толкова. Братовчеди, лели, чичовци... Съжалявам! Виждам около себе си чудни примери за това как родата може напълно да ти обърка и съсипе живота, претендирайки, че има право да взема решения от твое име, само защото имате общи гени. Държа на приятелите си, защото съм си ги избрала. Те са моя отряд за бързо реагиране, когато се появи нужда и съответно правя същото за тях. С тях мога да споделям не само лошото, но и хубавото без да чувам после зад гърба си завистливи думи. Не са роднините тези, които биха дошли да видят как съм, ако съм в някоя емоционална дупка, не са те и тези, които биха споделили радостта ми от една нова връзка или съответно разочарованието ми от края на такава.
Така че май излиза, че кръвната връзка няма особена власт в живота ми. Може това да е лошо, но смятам, че съм права, пък и ми спестява доста главоболия и недоразумения.

vili-sweet
Модератор
Модератор

Пол Жена
СтатусОфлайн

Мнение Добавено: 24.06.2008 11:17:46
Тук съм съгласна с теб, защото съм израснала обградена от купища роднини - братовчеди, лели, баби.... Честно казано вярно е, че имам силна връзка с някои от тях, но както каза ти това е само защото аз съм го пожелала. Хората винаги могат да станат недоброжелателни и алчни, независимо от роднинската ви връзка. Човек не бива толкова да се доверява на ''преценката'' на роднините за половинката си, защото тази така наречена преценка може да бъде породена често пъти от злоба. То вътрешното чувство сигурно затова ни е дадено. Учуден

Покажи мнения:   
Начало на нова тема   Отговор на тема    Списък с клубове -> Любов  
На страница предишна  1, 2
Страница 2 от 2

Изпрати имейл до приятел с връзка до този клуб

Скок на:  
Ти не можеш да започваш нови теми
Ти не можеш да отговаряш на мнения
Ти не можеш да променяш свои мнения
Ти не можеш да изтриваш свои мнения
Ти не можеш да гласуваш в анкети

Версия на сайта 2.5 © 2002-2019 от gan ::: phpBB 2.X.XX club ©